Siyaset

Özgür Ceylan’ın Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

Kuruluşun Ve Kurtuluşun Adresi

Partimizin 98. Kuruluş Yılı Kutlu Olsun

Bugün Türk siyasi tarihinin en önemli gelişmelerinin öncüsü, kökleri Kuva-yi Milliye ye dayanan, kurtuluştan kuruluşa var olan partimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. Kuruluş yıl dönümü.

Kurucu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, “Benim iki büyük eserim var. Biri Cumhuriyet Halk Partisi, biri Cumhuriyet” derken, Cumhuriyet Halk Partisine atfettiği önemi ortaya koymuştur. Sana söz veriyoruz büyük Atatürk, eserlerini sonsuza dek yaşatmak için var gücümüzle çalışacak ve ilk seçimlerin ardından Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracağız.

Cumhuriyet Halk Partisi, devrimci ruhuyla, adaletin ve özgürlüğün yılmaz savunucusu olarak kadim bir geçmişe sahiptir. Bugün de aydınlanma meşalesi Cumhuriyet Halk Partili kadroların elindedir. Değişimin ve çağdaşlaşmanın adresi olan CHP, ülkenin içine sürüklendiği açmazdan çıkarılması için bütün kadrolarıyla yapılacak seçime hazırdır.

Cumhuriyet Halk Partisi, ‘Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sistemi’ esas alan yeni bir Anayasa ile demokrasiyi taçlandıracak ve millet ittifakının paydaşları ile omuz omuza geleceği yeniden örgütleyecektir.

Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyetin temel niteliklerini ve demokrasimizi Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir neferi olarak sonuna kadar savunmaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisinin 98. kuruluş yıl dönümünde kurucumuz ve ilk Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, geçmişten günümüze 98 yıl boyunca partimizin güçlenmesi için mücadele eden örgütümüze ve tüm Cumhuriyet Halk Partilere saygı ve şükranlarımı sunuyor, partimizin 98. kuruluş yıldönümünü örgütümüz ve tüm halkımız adına kutluyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu