Siyaset

Özgür Ceylan Gelibolu’da STK’ları Ziyaret Etti

Beceriksizliğin İspatı Günü Dahi Bilememek: “Perşembe Ya Da Cuma’ya Başlar”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Gelibolu’da sivil toplum kuruluşlarına gerçekleştiği ziyarette covid -19 aşısında yaşanan gecikmeyi eleştirerek, “Bir ay önce, 11 Aralıkta aşı gelecekti. Gelemedi. Sağlık çalışanlarına hemen uygulanmaya başlayacaktı. Bir ay sonra başladı. Saray iktidarının beceriksizliği “Perşembe ya da Cuma’ya başlar” şeklindeki açıklamaları ile kendini göstermektedir” diye konuştu.

Özgür Ceylan Saray’ın krizi yönetme becerisinden uzak olduğunu ileri sürerken “Hatırlayın lütfen, Sarayın krize karşı aldığı ilk tedbir uçak biletlerinde KDV indirmek ve konut kredilerindeki faiz puanlarını düşürmek olmuştu. Saray esnafa ise  “borç” teklif etmiş, halkına da İBAN numarası vermişti” diye konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Meclis Genel Kurulu’na verilen arada, Gelibolu’yu ziyaret ederek parti örgütü ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. Gelibolu’daki temaslarına CHP ilçe örgütüyle başlayan Özgür Ceylan, ilçe yöneticileri ve partililer ile buluştu. İlçe örgütüyle gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından İlçe Başkanı İsmail Parlak ve parti yöneticileri ile Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı ziyaret eden Özgür Ceylan, ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı. Belediye Başkanlığı’nın ardından STK yöneticileriyle bir araya gelen Özgür Ceylan ilk olarak Ziraat Odası’nı ziyaret etti. Ardından Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı ziyaret eden Özgür Ceylan, iktidarı covid-19 aşısında yaşanan gecikme üzerinden eleştirdi.

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, tüm dünyada aşılama takviminin başlatıldığını belirterek, “Bir ay önce, 11 Aralıkta aşı gelecekti. Gelemedi. Sağlık çalışanlarına hemen uygulanmaya başlayacaktı. Bir ay sonra aşılama başladı” diye konuştu. Saray iktidarının kriz yönetimi becerisine sahip olmadığını ileri süren Özgür Ceylan, “Saray iktidarının beceriksizliği “Perşembe ya da Cuma’ya başlar” şeklindeki açıklamaları ile kendini göstermektedir. Sağlık çalışanlarının aşılanmasına daha önceki gün başlanmışken; yandaş gazeteciler, yandaş sanatçılar aşılanma görüntülerini paylaşıyorlar. İnsan bir nebze olsun utanır” diye konuştu.

“Halk Çöpten Soğan Topluyor”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, küresel salgın ile derinleşen ekonomik krizin halk üzerindeki yaşattığı olumsuz etkinin her geçen gün daha da alenileştiğini belirterek, “Bir tarafta Sarayın tarım politikaları yüzünden üretim maliyetini dahi karşılamayan fiyatlara satılan tarım ürünleri, diğer tarafta semt pazarının çöplüğünde soğan toplayan vatandaşlar. Sözün bittiği yer” diye konuştu. Ekonomik krizin derinleştiğini, esnafın komada olduğunu, gençlerin iş bulma umutlarını yitirdiğini ifade eden Özgür Ceylan, “Hatırlayın lütfen, Sarayın krize karşı aldığı ilk tedbir uçak biletlerinde KDV’yi indirmek ve konut kredilerindeki faiz puanlarını düşürmek olmuştu. Saray esnafa ise  “borç” teklif etmiş, halkına da İBAN numarası vermişti. Bu süreçte yandaş müteahhitler hiçbir mağduriyet yaşamadan Saray’dan ihale almaya devam ettiler” dedi. Ülkenin içinde bulunduğu zor günlerde çiftçinin, esnafın, emeklinin derdine odaklanılması gerektiğini ifade eden Özgür Ceylan, “Ülkemizi, sağlığın yanı sıra ekonomik olarak da çok zor durumda bırakan küresel salgından bir an önce çıkmaya odaklanmak gerekiyor. Almanya, İngiltere, Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, biz kargo bekledik, uçak bekledik, depo önünde bekledik, Perşembe ya da Cuma’yı bekliyoruz şimdi de” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu