Yerel

Öz’den, 29 Ekim Mesajı Ve Çelenk Sunma Töreni

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal ve ilçe protokolü ile birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Şehir Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma merasimine katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenkler sunularak tören sona erdi.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda şu cümlelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97 inci yıldönümünü hep birlikte kutlamanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz.19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak yaktığı bağımsızlık meşalesi yurdumuzun dört bir tarafına yayılarak Milletimizin ruhundaki özgürlük ateşini yakmış, İstiklal Mücadelemiz tam ve kesin bir zaferle neticelenmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan ederek Milletimizin özgürlük ve bağımsızlık iradesini tüm cihana kabul ettirmiştir.
Cumhuriyetimizin 95 yıllık tarihi, bağımsızlığını ve özgürlüğünü her şart altında korumaya and içmiş bir milletin bu uğurda yapmış olduğu fedakâr mücadelenin tarihidir. Cumhuriyet, bu milletin kahramanlık destanının sembolü; egemenliğin kaynağını cumhura dayandıran anlayışın ürünüdür. Cumhuriyet; Ulusumuzun, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa‘nın önderliğinde verdiği onurlu duruşunun, büyük mücadelesinin, özgür ve bağımsız yaşama iradesinin tacıdır. Türkiye‘nin çağdaş ve demokratik bir ülke olmasının, aydınlık geleceğimizin en önemli güvencesidir.
Cumhuriyetimizin 97 inci kuruluş yıldönümünü büyük bir heyecanla kutladığımız bu günde, Türkiye Cumhuriyeti Devletini bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu cennet ülkeyi bizlere miras bırakan şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu olsun.”

Kaynak:ÇanakkaleTV

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu