Yerel

“Öğretmenlerimizin Daima Yanındayız”

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir basın açıklamasında bulundu. Öz açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

“Yarınlarımızı emanet ettiğimiz; sonsuz sevgi ve sabırla çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlayan, bu kutsal mesleğe gönül vermiş öğretmenlerimize Çan Halkı ve Çan Belediyesi adına şükranlarımı sunuyorum.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; “Milletleri kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” sözleriyle öğretmene verdiği önemi ve saygıyı en güzel biçimde belirtmiştir.

Öğretmenlik, sevgi, şefkat ve fedakârlık isteyen kutsal bir meslektir. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, geleceğimizin en büyük güvencesidir.

Çan Belediyesi olarak öğretmenlerimizin bu kutsal görevlerinizi yaparken ortaya çıkacak sorunlarında daima yanınızdayız.

Öğretmenlerimizle işbirliği içinde çalışarak okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamaktan, taleplerini en kısa zamanda çözmekten mutluyuz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu