Yerel

Öğretmenler Günü Biga’da Kutlandı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

24 Kasım Öğretmenler günü’nde Biga Havuz Cafe’de güne kahvaltıyla başlandı.

Kahvaltıya; Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, okul müdürleri ve öğretmenler katılım sağladı. Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen günün anlam ve önemine dair konuşma yaparak öğretmenlerin gününü kutladı.

Ardından 24 Kasım Öğretmenler günü için Biga Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunumu gerçekleştirildi. Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen Atatürk anıtına çelenk sunumu yaptı. Programa; Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Jandarma Komutanı Hüseyin Servi, Biga İlçe Emniyet Müdürü Emre Bolat, Biga İlçe Spor Müdürü Celal Avcı, AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci, okul müdürleri, öğretmenler ve halk katılım sağladı.  Daha sonra Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra çelenk sunumu son buldu. Program Atatürk Kültür Merkezinde devam etti.

Atatürk Kültür Merkezinde program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akabinde Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen konuşma yaptı. Konuşmasında öğretmenliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu ve saygınlığı en çok öğretmenlerin hak ettiğini belirtti. Ardından öğrencilere ve öğretmenlere plaket takdimi yapıldıktan sonra mesleğe yeni atanan öğretmenler yemin töreni gerçekleştirdiler. Dumlupınar Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı gösteriyle program son buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu