Spor

Mustafa Meteertem’den Sert Çıkış

Çanakkale TÜFAD Başkanı Mustafa Meteertem profesyonel lig maçlarının oynatılıp amatör müsabakalar için yol katedemeyen yetkililere sosyal medya hesabından sert açıklama yaptı. Meteertem açıklamasında

“Profesyoneller Tepişecek, Amatörler Ezilecek. Yok Öyle Bir Şey.

Profesyonel demek, bir meslek mensubu olup bu alandan yaşamanı sürdürebilmek için para kazanmak demektir.

Emek sarf ettiği bir konumdan para kazanılıyorsa o konumun amatörlükle adlandırılması son derece yanlıştır. Ha kimler hangi şartlarda profesyonel kabul edilir o tartışılır. Günümüzde futbol Endüstrisi binlerce kişiyi içinde barındırmaktadır. Endüstri ter-paradır. Futbol Endüstrisi elemanları “altıyüzelliyedi” değildir. Bu Endüstrinin içerisinde para kazanmayan eğitim ve öğretim süreci içinde bulunan talebe oyuncuları bile yasaklayamayız. Eğitimsiz geçen yılların telafisi zordur. Futbolun seyirci için zevk, emekçi için ter olduğunu bilerek futbol hakkında karar verilmeli. Yıllarca Futbol Endüstrisinin çarkları tarafından öğütülen Antrenör ve futbolcu kardeşlerimin yanındayım. Üsttekiler alttakileri ezemeyecekler. Kimsenin para kazanma hakkı engellenemez.

Mekanı cennet olsun Tamer Güney hocamın 1 Aralık 1975 yılında yazmış olduğu kelimeleri sizinle paylaşmak isterim.

“Ve nihayet anladık ki, uzaklara bakmaya gerek yok. Sihirli el senin elindir, benim elimdir, onun elidir, bizim elimizdir. Ver elini arkadaşım bozuk diye bellediğimiz her konuyu düzeltmek sorumluluğu ve gücü bizde mevcuttur.” Kalın sağlıkla.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu