Yerel

Muhtarlar Günü Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü, Biga Muhtarlar Derneği tarafından kutlandı. Hükümet Meydanında gerçekleşen kutlamaya Biga Muhtarlar Derneği Yönetimi, Muhtarlar ve basın mensupları katıldı. Ata’ya çelenk sunma ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Törende konuşma yapan Biga Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Ferah; muhtarların bulunduğu mahalle ve köylerde devletin tüm kurumlarını temsil ettiğini, devlet ve vatandaş arasında bir köprü olduğunu belirtti.

Konuşmasına “Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır.” sözleriyle devam eden Ferah “ Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, en ücra yerleşim yerlerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.” Açıklamasını yaptı.

19 Ekim Muhtarlar Günü’nün tarihçesinden de bahseden Başkan Ferah,  Muhtarlar Günü’nün önemi hakkında “Devletimiz ve milletimizce en küçük yerel hizmet birimi olan muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir.” Sözlerine de yer verdi.

Ayhan Ferah’ın konuşmasının ardından kapanış gerçekleşti ve tören son buldu.

Törenin ardından Biga Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Ferah ve muhtarlar, Biga Kaymakamı Mustafa Can’ı makamında ziyaret ederek çiçek takdim edip sohbet gerçekleştirdiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu