Yerel

Motorlu Kara Taşıtları Sınavı Yapıldı

ÇTSO, TOBB MEYBEM iş birliğinde motorlu kara taşıtları sınavı yaptı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB MEYBEM A.Ş. iş birliğinde Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Sorumlusu Seviye 5 sınavı yaptı.

Çanakkale Peugeot Başaran Otomotiv’de 24-25 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen sınavlar toplam 17 aday katıldı. Covid-19 salgın tedbirlerinin uygulandığı Mesleki Yeterlilik Sınavlarında öncelikli olarak sosyal mesafe kuralları uygulanarak, adayların maske kontrolü yapıldı ve ateş ölçümleri gerçekleştirildi.

Mesleki Yeterlilik sınavları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Odamız organizasyonunda ve TOBB MEYBEM iş birliğinde gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik Sınavlarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yıl Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından Mart ayından itibaren Covid-19 tedbirleri kapsamında durdurulan ve Haziran ayı içinde yapılmasına yeniden izin verilen sınavlarla ilgili olarak Odamız bu dönemde talep toplamaya devam ederek sınav takvimi oluşturdu.” dedi.

“Sorumlu Emlak Danışmanı Sınavları Yapacağız”

Genel Sekreter Sandal açıklamasının devamında; “En çok başvuru aldığımız mesleklerin başında Emlak Danışmanlığı geliyor. TOBB MEYBEM iş birliğinde gerçekleştireceğimiz bu sınavı çok yakın bir tarihte Odamızın hizmet binasında gerçekleştireceğiz.” İfadelerine yer verdi.     

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu