Yerel

Motor Hırsızlarına Suçüstü…

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı JASAT ekiplerince Balıkesir’in İvrindi İlçesinde 24-26. Şubat 2021 tarihlerinde M.C. isimli şahsa ait 10 V …0 plakalı Gusto marka motosikletin ve aynı köyden R.E. isimli şahsa ait plakasız, faturasız ve ruhsatsız Mondial marka motosikletinin kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındığı, çalan kişilerin Kepez Beldesine geldikleri Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’na bildirildi..

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli yapılan araştırma ve soruşturmalar neticesinde; bahse konu motosikletleri Kepez Beldesinde ikamet eden şüpheliler E.A., M.Y.B., A.Ç., M.A., İ.A. isimli 5 şüpheli şahıslar tarafından bahse konu motosikletlerin çalınarak Çanakkale’ye getirdikleri, satması için Y.K. isimli şahsa verdikleri, Y.K.’ nın ise motosikletleri 700 TL karşılığında S.Ç. isimli şahsa satmış olduğu Jandarmanın Dedektifleri JASAT tarafından tespit edilmiştir. Yapılan operasyon neticesinde;

Çalınan 2 adet motosiklet ele geçirilerek Balıkesir’de bulunan araç ruhsat sahiplerine teslim edildi. Olaya karışan 7 şüpheli ile ilgili adli tahkikat devam etmekte.

Ezine’de Suçüstü

26.02.2021 günü Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk sahasında  A.Y. isimli şahsa ait 17 A.. ..1 plakalı motosikletin kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındığı ve motosikletin Geyikli beldesi bölgesinde görüldüğü bilgisine ulaşıldı.

Jandarmanın dedektifleri JASAT tarafından Ezine’de  çalınan 17 A.. ..1 plakalı motosiklet hakkında yapılan KEP KAFES sorgu sistemlerinden yararlanarak ve yapılan fiziki takip neticesinde;

17 A.. ..1 plakalı motosikletin H.Ç. isimli şahsın kullandığı tespit edildi. Yapılan fiziki takip neticesinde bahse konu motosiklet şüpheli H.Ç. isimli şahsın evinin önünde park halinde bulundu. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısıyla görüşülerek şüpheli gözaltına alındı. Motosiklet ruhsat sahibi A.Y.’ e teslim edildi. Olayla ilgili adli tahkikat’ın devam edildiği bilgisi paylaşıldı.

Ezine’de Bir Suçüstü Daha

Ezine’nin Kızıltepe Köyünde 27.02.2021 günü saat:22.30 sıralarında A. S. isimli şahsa ait Tornado marka 17 A.. ..3 plakalı motosikletin kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındığı bilgisine ulaşıldı.

28 Şubat 2021 tarihinde Jandarmanın dedektifleri JASAT tarafından Ezine’de yapılan kontrollerde araç sahibinden temin edilen motosiklete ait fotoğraf ile örtüşen, üzerinde 3 şahsın bulunduğu ve hareket halinde olan plakasız bir motosiklet tespit edildi. Yapılan fiziki takip neticesinde motosiklet durdurularak yapılan şasi ve motor numarası sorgusunda; motosikletin 27.02.2021 tarihinde çalınan A.S. isimli şahsa ait 17 A.. ..3 plakalı motosiklet olduğu tespit edildi. Motosiklet üzerinde bulunan şüpheliler E.T., A.Ç. ve M.Y. isimli şahıslar suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Ezine Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile motosiklet ruhsat sahibi A. S.’ a teslim edildi. Olayla ilgili 3 şüpheli hakkında adli tahkikat devam etmekte.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu