Yerel

Milli Mücadele Ruhu Hala Bu Topraklarda Diri

Havası, toprağı ve konumu itibariyle, rengi ve lezzetinin özelliği ile domatesin başkenti Bozlar Köyü’nde Muhtarlık ve Kurumlar salça yaptı.
Biga Kent Konseyi Çalışma Grubu, Kızılay ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde dirençli toplum olma ve kışa hazırlığın önemini kavramak amacıyla köy halkı, kurum yetkilileri ve gönüllüler elbirliği ile çalıştı.


Milli Mücadele Ruhu Hala Bu Topraklarda Diri
En yaşlı anneler gençlere Milli mücadele ruhunu aktardı, anneler “Savaş Çıksa Orduya Bakarız, Gerekirse Yüzüklerimizi Satar Veririz” dediler.
Okul destek projesi kapsamında yapılan faaliyette, salçalar Biga Kızılay Aşevi için yapıldı.
Etkinlik anında Ankara merkez Kızılay yönetim kurulu toplantısına dijital ortamda katılan Biga Şubesi ve gönüllüleri, Genel Başkan Kerem Kınık ve Yönetim Kuruluna selamlarını sundular.


Bozlar Muhtarı Mehmet Diken, “Hayır yolunda çalışmalarda her zaman göreve hazırız” dedi.
Biga Kent Konseyi Çalışma Grubu Başkanlarından Sema Berki, “Cami yakınında ikamet eden ve cami bahçesini düzenleyen,84 yaşındaki Nazif Kahveci büyüğümüzden nasiatları aldık. İmece ruhunu yaşadığımız bugünde, bu tarz etkinler ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz”dedi.
Biga Kızılay Şube Başkanı Erdoğan Başer,” Aşevi niyetiyle görüşmeler anında, telefon gelerek dolap bağışında bulunanlar oldu. Şimdi salçalar yapılıyor. Hayır için çıktığımız yollarda hep önümüz açılıyor.Destek veren herkese teşekkür eder, Gönüllü faaliyetlerine katılmak isteyen herkesi, gönüllü ol.org sitesine üye olmaya davet ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu