Yerel

“Mesele Sokak Başı Üniversite Açmak Değil, Mevcut Üniversiteleri Nitelikli Hale Getirmek”

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanlığı önce Çanakkale Eczacılar Odası Biga Temsilciliği’ni ziyaret etti. Ardından Ziraat Türkiye Kupası ikinci eleme maçında Perşembe günü saat 17.00’de Menemen Futbol Kulübü ile karşılaşacak olan Bigaspor ile moral yemeğinde bir araya geldi.

Gün içinde, CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, Biga Belediyesi Meclis Üyeleri Alper Şen, Ergün Tulnay ve Birol Özlenir ve CHP Biga İlçe Başkanlığı Sekreteri Cemal Mantar’ın katılımları ile 25 Eylül Dünya Eczacılar Günü nedeniyle, Çanakkale Eczacılar Odası Biga Temsilciliği’nde, Biga temsilcisi Ecz. Merve Aktaş Akarçay ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Eczacılar Odası yetkilileri, Eczacılık mesleğinin yaşadığı zorlukları CHP yetkililerine aktarırken ‘’16 Ekim’de Ankara’da gerçekleştirilecek olan miting için Kılıçdaroğlu’nun desteğini beklediklerini dile getirdi.’’

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk şöyle konuştu; “Eczacılık mesleğinin bu kadar zor durumda olduğunu işin içinde olmadığımız sizler kadar iyi bilmiyoruz ancak sizlerden dinleyince durumu daha iyi anlıyoruz. Bu denli yüksek zamlara rağmen, sizlerin bu zamlardan faydalanmaması ve gelirin devletin kasasına girmesine karşılık ülkenin de böyle zor durumda olması anlaşılabilir durum değil. Ülkemiz uçuruma doğru hızla sürükleniyor ve önlem almak yerine hala içi boş vaatlerle insanlardan güvenoyu isteniyor. Özellikle ilçemizde 60’ın üzerinde eczacılık okuyan öğrencimiz var ve bu şartlarda nasıl iş yeri açacakları gerçek bir muamma. Bu konudan yola çıkarak bir kez daha anlıyoruz ki mesele sokak başı üniversite açmak değil, mevcut üniversiteleri nitelikle hale getirmek. Her yerde üniversite var ama on gençten bir iki tanesi iş bulabiliyor o da torpili varsa. Biz sizlerin isteğini vekillerimize ileteceğiz. 16 Ekim’de bedenen orada olamasak da kalbimiz sizlerle olacak.”

Eczacılar odası ziyaretinin sonrasında Bigaspor yönetim kurulu ve futbolcuları ile moral yemeğinde buluşan CHP’li yetkililer, yönetim kurulu ve futbolculara başarılar diledi.

Başkan Öztürk; ‘’Yenip yenmemeniz önemli değil, o formada 55 bin Bigalının hakkı var. Bigaspor formasının hakkını verin, bu bize yeter. Ben de Bigaspor tribünlerinde büyüdüm. Geçmiş yıllarda tribün liderliği görevini de büyük onurla üstlendiğim Afacanların kurucularından biriyim. O yüzden Bigaspor’un ve Bigaspor tribününün Bigalılar için ne anlam ifade ettiğini çok iyi biliyorum. Sizlere daha fazla destek verebilmeyi çok isteriz ancak mevcut şartlarda elimizden ancak bu kadarı geliyor. Biz sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Akhisar maçında göğsümüzü kabarttınız. Menemen FK maçında da aynı gayreti ve ruhu göstereceğinizden eminiz. Yenip yenmemeniz önemli değil, o formada 55 bin Bigalının hakkı var. Bigaspor formasının hakkını verin, bu bize yeter. Bu akşam bizleri bir araya getiren başkanımız İbrahim Küçük ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Menemen FK maçında ve sezonun geri kalanında sizlere yürekten başarılar diliyorum ’’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu