Yerel

Makas’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas 24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı. Makas Konuşmalarında şu ifadelere yer verdi;

“Bir toplumun aydın ve gelişmiş olması, o toplumun ahlaklı, bilgili ve yetenekli olmasından geçer. Aileden alınan ilk eğitimin, bilgi ile harmanlanarak pekiştirilmesinde en önemli rol, kuşkusuz öğretmenlerimize düşmektedir.

Modern, güçlü, üreten, araştıran, milli ve manevi değerlerini sahiplenen yeni nesillerin yetiştirilmesinde en büyük paya sahip olan öğretmenlerimiz her daim fedakarlığın ve sevginin simgesi olmuşlardır.

Ülkemizin aydınlanması ve çağa yön verecek olan gençlerimizi yetiştirmek için gecesine gündüzüne katarak çalışan, milli ve manevi değerlerimizin teminatı öğretmenlerimizin hakları ödenmez.

Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, gençlerimizin eğitim öğretimden uzak kalmamaları için öğretmenlerimizin gösterdiği çaba, özveri ve fedakarlık hepimizin malumudur.

‘Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır’ sözüyle öğretmenlerimizin önemine vurgu yapan başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi saygı ve şükranla anıyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu