Yerel

Makas’tan 10 Kasım Mesajı

Çanakkale İl Başkanı Naim Makas Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83.yıl dönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Anafartalar Kahramanı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83’üncü yıldönümünde saygıyla anıyoruz.

Atatürk’ün tarih sahnesine çıktığı ve Kurtuluş Savaşı’nın temellerinin atıldığı bu özel coğrafyada yaşayanlar olarak, ‘Benim en büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyet’ini, yine en büyük hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Cumhuriyet’imizin 100. yılı olan 2023 yılına yaklaşırken, içeriden ve dışarıdan ülkemize yönelik saldırıların olduğu zor bir dönemde, bu hedefe ulaşmak için emin adımlarla yürüyüşümüzü sürdürmekteyiz.

“Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” Sözleri ışığında, ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için daima çalışacağımıza söz veriyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu