Yerel

Kutsal Emanet Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü münasebetiyle ‘Kutsal Emanetler’ töreninin 24.sü Denizkent Jandarma Karakol Komutanlığında gerçekleştirildi.

Çimenlik Kalesi’nde düzenlenen programa, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, Biga Belediye Başkan Yardımcıları Sıtkı Keçeci ve Nazım Hikmet Keskiner, AK Parti Biga İlçe Başkanvekilleri Saim Bakar ve Hüseyin Keçeci Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı, Başkan Yardımcısı Sıtkı Yağan, Eko Turizm Ç.Grubu Başkanı Ergün Erkap, kurum ve kuruluş temsilcileri, askeri erkan, gaziler ve basın katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. Yıldönümü nedeniyle, Gelibolu Yarımadasından alınan Kutsal Toprak, Deniz Suyu ve Bağımsızlığımızın sembolü Şanlı Bayrağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilmek üzere Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yola çıkan atletler tarafından getirilen “Kutsal Emanetler”i Biga Kaymakamı Mustafa Can tarafından teslim alınarak Gönen Kaymakamı Arslan Yurt’a teslim edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu