Yerel

Kurt; “Hiç Kimse Çırağı Olmadığı İşin Ustası Olamaz”

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde 12 Şubat 2023 Pazar günü gerçekleşecek seçim öncesinde; önceki dönemlerde de Kooperatifin Başkanvekili olarak görev yapan,Mustafa Kurt adaylığını açıkladı.

Yazılı bir açıklama ile adaylığını duyuran Mustafa Kurt şunları söyledi:

“Bilindiği üzere uzun yıllardır yönetiminde bulunduğum Biga Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi seçimleri tüm Türkiye genelinde başlayan seçim dönemi neticesinde 12 Şubat 2023 Biga’mız için seçim günü olarak belirlendi. Bu seçimin kooperatif ortaklarımız olan Bigalı esnaf arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Özellikle kooperatifimizin kuruluşunda emeği geçen ve gelişiminde katkısı olan değerli büyüklerimize teşekkür eder ve Ahirete göç edenlere de Allah’tan rahmet dilerim.
 
Kooperatifimizin uzun yıllardır başkanlığını yapan çok değerli büyüğüm,ustam Mehmet Sokullu başkanımızın göreve tekrar talip olmayacağını belirtmesi ve teşvikiyle yeni dönemde yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ile birlikte Biga Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi yönetimine talip olduğumuzu belirtmek ve başkan adaylığımı ortaklarımızla paylaşmak istiyorum.
 
Uzun yıllardır kooperatifimizin her kademesinde görev alan ve işleyişini en iyi bilen bir arkadaşınız bir kardeşiniz olarak sorunları çözebilecek en doğru kişilerden biri olduğuma inanmaktayım, esnaf arkadaşlarım çok iyi bilir. Hiç kimse çırağı olmadığı bir işin ustası olamaz. Ben çıraklığımı ve kalfalığımı yıllardır başkanvekilliğini yaptığım Biga Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nde tamamladım. Ustalığımıda siz değerli ortaklarımızla beraber tamamlamak istiyorum. Amacım, kooperatifçiliği ve Esnaflık ahlakını çok iyi bilen bir arkadaşınız olarak kooperatif ortaklarımıza her konuda şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da adil, eşit ve şeffaf bir şekilde aynı azim ve heyecanla hizmet etmek olacaktır.
 
Biga’nın en önemli Sivil Toplum Kuruluşlarının başında gelen Biga Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’mizde göreve seçilmemiz durumunda, ortaklarımızdan aldığımız bu önemli görevi hakkıyla, tüm enerjimiz ile yerine getirmek için; Biga’nın en büyük mahallesi olan Sakarya Mahallesi Muhtarlığı görevimizide teslim ederek, büyük bir özveriyle kooperatifimiz için çalışacağız.
 
Şahsım,değerli yönetim ve denetim kurulu adayı arkadaşlarım ile birlikte çıktığımız bu yol da kooperatifimizin bize vermiş olduğu tüm yetki ve imkanları kullanarak siz değerli esnaf ve sanatkarlarımıza layık olduğu en iyi hizmeti vermeye gayret edeceğiz. Bizler gerek vizyonumuzla gerek tecrübemizle yeni projelerimizle esnaf arkadaşlarımızın her zorlu sürecinde şimdiye kadar nasıl yanlarında olduysak bizleri tekrar göreve layık görürseniz seçimlerden sonra da aynı şekilde güçlü yönetimimizle ortaklarımızın en hızlı ve adil bir şekilde yanlarında olacağımızın teminatını veriyoruz.
 
Son olarak Biga Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ortaklarımızın 12 Şubat Pazar günü demokratik haklarını sonuna kadar kullanarak, güçlü Biga Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi için desteğini bekliyoruz. Aday olan arkadaşlarımıza başarılar diliyor, Biga esnaf ve sanatkarına yakışır bir seçim olmasını temenni ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu