BelediyeYerel

Kurban Kesim Başvuruları 5 Temmuz’da Başlıyor

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga Belediyesi, Kurban Bayramı’nda Mezbaha Tesisleri ile Biga Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı’nda kesimi yapılacak kurbanlık hayvanlar için başvuru almaya başlıyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hazırlıklarını tamamlayan Biga Belediyesi, büyükbaş kurbanlık hayvanları Mezbaha Tesisleri’nde 450 lira, küçükbaş kurbanlık hayvanları ise Biga Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı’nda 75 lira karşılığında kesecek. Kurbanını kestirmek isteyen vatandaşlar başvurularını 5 Temmuz 2021 Pazartesi saat 08:30 ile 14 Temmuz Çarşamba günü saat 12:30 arasında Belediye hizmet binası Biga Kent Hizmetleri muhasebesine yapabilecektir.

Biga Belediyesi’nden Kurban Bayramı ile ilgili yapılan açıklamada, “Biga Belediyesi Mezbaha Tesisleri olarak halkımıza ve esnafımıza daha güzel, temiz ve etkin bir hizmet vermek için hazırlıklarımızı tamamladık. İştirakimiz Kent Hizmetleri AŞ bünyesindeki mezbaha tesislerimizde kurban kesim hizmetimiz Kurban Bayramı’nın 1. ve 2. günü yapılacaktır. Mezbahamızda kesim bekleme alanına kurban sahibi veya vekalet verdikleri bir hissedar alınacaktır. Vatandaşlarımızın kurbanlarını vekalet usulüyle kestirmesi ve sosyal mesafe kurallarına uyması büyük önem arz etmektedir. Kurban kura çekimi ise 14 Temmuz Çarşamba günü saat 16:00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak ve SMS yoluyla vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz. Şimdiden tüm hemşehrilerimize ve personelimize kazasız ve hayırlı bir bayram diliyoruz” denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu