Yerel

“Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye”

Ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarındaki ihtiyaç sahiplerine 154 yıldır milletimizin merhamet elini uzatan Kızılay, ihtiyacı olana yaptığı desteklerin yanı sıra çalışmalarıyla da insani yardım dünyasına öncü ve örnek oluyor. İhtiyaca göre şekillendirdiği yardım uygulamalarının yanında geleneksel yardım modellerinden olan Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nı da sürdüren Kızılay, yaklaşan Kurban Bayramı döneminde de daha çok sofrayı bereketlendirmek için hazırlıklarını yapıyor.

Bu yılki Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nda da “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla hayırseverlere seslenen Kızılay, uyguladığı Kurban Modeli ile takdir topluyor. Bu model sayesinde dini vecibelerini yerine getirmek isteyen ve Kızılay’a vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu, dini kurallara uygun ve son derece hijyenik ortamlarda kesilecek. Önceki yıllarda olduğu gibi, kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban vekâletlerinden elde edilen etleri, ülkemizin tamamında ve sınırların ötesinde bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Mazlum insanların sofralarına ulaştıracağımız kurban etleri ile yüzleri güldüreceğiz, evlerine, gönüllerine mutluluk vereceğiz, paylaşmanın ve paylaştırmanın huzurunu yaşayacağız. Kesilen kurbanlar yurt içinde ise Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma ya da kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Bu sayede ise kurban bereketi yıl boyu yaşanacak.

Kızılay, her ne kadar yaralı ve hasta askerlere yardım etmek amacıyla kurulsa da, her türlü afet ve acil durum karşısında da insanların başını yaslayacağı bir omuz olmuştur. Milletimizin tezahürü, “Kara Gün Dostu” ifadesi de Kızılay’ın varlığına olan güven duygusunu ortaya koyuyor. İnsan ıstırabının olduğu her yere hayırsever bağışçılarının merhamet elini uzatmak amacıyla gece gündüz faaliyetlerini sürdüren Kızılay’ın zaman kavramı olmaksızın mazlum ve mağdurların yanında olma hedefine ulaşabilmesi için, sizin vereceğiniz destek de büyük önem taşıyor. Bir kanaat önderi ve sorumlu bir medya mensubu olarak kampanyamızı yazılı, görsel ve sosyal medyadaki takipçilerinize duyurmanız ve onları vekâletlerini vermeye davet etmeniz, daha çok ihtiyaç sahibine yardım eli uzatabilmemizin yolunu açacak.

Her dönemde olduğu gibi Kızılay’ı bir kez daha sahipleneceğinize inanıyor, gerek kampanyamıza katılımınız gerekse de kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması noktasında tanıtım desteğiniz için şükranlarımızı sunuyoruz.

Biga Kızılay şubemiz bu hafta sonu Kurban Kampanyamız dolayısıyla açık olacak ve şubemizde hisse bedelleri ödenerek vekalet verilebilecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu