Yerel

Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Biga Köylerine Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyesi seçimleri Biga Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Seçime Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, AK Parti Biga İlçe Başkanı Av. İrfan Filiz, CHP İlçe Başkanı Osman Öztürk, MHP İlçe Başkanı Salih Altınkaya, İl Genel Meclis Üyeleri, Özel İdare Müdürü İnşaat Mühendisi İsmail Satılmış ve muhtarlar katıldı.

Olağan Meclis Toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra Kaymakam Mustafa Can 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilen hizmetler ile ilgili bilgiler vererek, ‘’ Mart ayından beri koronavirüs ile ciddi bir mücadele vermekteyiz. Bakanlıkların almış olduğu kararlar doğrultusunda ilçemizde çok ciddi durumlar, ağır vakalar yaşanmadı. Dezenfektan, çamaşır suyu ve sıvı sabunları köylerimize dağıttık.  2019 yılında 49 proje gerçekleştirdik. Bu sene 4 adet içme suyu çalışmamız devam ediyor. 1 adet kanalizasyon projemiz devam ediyor.  İlçemiz tarım, hayvancılık ve sanayi bölgesi, bizde bu sebeple Biga’nın tarımında bizim de katkımızın olmasını istedik. Bayan çiftçilerimize, köylümüze istihdamı, geliri ve tarımda çeşitliliği arttırmak amacı ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ile birlikte ‘’Çilek Projesi’’ni gerçekleştirmek istiyoruz.’’dedi.

Kadın Çiftçilerle çilekli bahçeler projesi görüşüldü. Oya sunuldu kabul edildi. Birlik Asil Personeline 2 ay ikramiye verilmesi oya sunuldu ve kabul edildi. Köylerin içme suları kullanım-bakım-onarım işletme ücretleri görüşüldü ve kabul edildi. Plan Bütçe komisyon üyelerinin seçimi yapıldı. Yapılan seçimler sonunda İdriskoru Muhtarı Feyzullah Şahin, Yeniçiftlik Muhtarı Nejdet Irak, Kalafat Köyü Muhtarı Hasan Yavuz seçildi.

Köylere Hizmet götürme birliğinde bir yıl görev yapacak encümen üye seçiminde AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Saim Yılmaz ve Bülent Korkmaz, muhtarlardan Tokatkırı Muhtarı Kadir Tül ve Güvemalan Muhtarı Mehmet Öner delegelerin oyunu alarak bir yıl görev yapmaya hak kazandılar.
Birlik encümen seçimlerine geçildi. 112 oy kullanıldı. Geçerli oyların dağılımı şöyle gerçekleşti:

Gerçekleştirilen seçimin ardından Aday olan İl Genel Meclis Üyeleri:

Saim Yılmaz (Ak Parti) – 85 oy
Bülent Korkmaz (Ak Parti) – 84 oy
Levent İrez (CHP) – 39 oy

Aday Olan Muhtarlar:

Kadir Tül (Tokatkırı) – 69 oy
Mehmet Öner (Güvemalan) – 58 oy
Salim Eysel (Danişment) – 32 oy
Zihni Şenkal (Ramazanlar) – 25 oy

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu