Yaşam

Korkut, “Sigara Bağımlılığı Bir Hastalıktır Ve Tedavisi Mümkündür”

Tüm dünya ülkelerinde, tütün ürünleri tüketiminin ve tütün dumanına maruz kalmanın yol açtığı zararlı etkilerinin önlenmesi ve küresel tütün salgınını önlemek amacıyla her yıl 9 Şubat günü, sigarayı bırakma çağrısı yapılmaktadır.

Biga Devlet Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr.Bayram Korkut yaptığı açıklamalarla 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Gününe dikkat çekti. Dahiliye Uzmanı Dr.Bayram Korkut konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Sigara kullanımının kanser, akciğer hastalıkları, kalp ve damar hastalıkları gibi birçok hastalığa yol açtığına ve sigara kullanımının sadece bireye değil, sigara dumanını soluyan diğer kişilere de ciddi zararlar verdiğine dikkat çekti.

Korkut, “Dünyada her yıl yaklaşık 600 binin üzerinde kişinin tütün dumanına maruz kalma sonucu öldüğü, Ülkemizde ise her yıl yaklaşık 100 bin kişinin tütün kullanımına bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybettiği tahmin edilmektedir.

Unutmayın sigara içtiğiniz her an, hayatınızdan ve sevdiklerinizle geçireceğiniz sağlıklı zamanlardan çaldığınız anlardır. Bırakma kararlılığı, uygun tedavi ve motivasyonla siz de sigarayı bırakabilirsiniz.

Biga Devlet Hastanesi Sigara Bırakma Polikliniğimizde, sigarayı bırakmaya karar vermiş kişilere danışma ve destek hizmetleri doğrudan verilmekte olup kişiye uygun tedavi yöntemi ile takipleri yapılmaktadır. Sigarayı bırakmak için polikliniğimizden yardım alabilirsiniz” dedi.

Ayrıca sigarayı bırakmaya karar vermiş vatandaşlarımız ALO 171 Sigara Danışma Hattı’ndan ücretsiz bilgi talebinde bulunabilmektedirler.

Sigarayı bırakmak için en doğru zaman şu andır, hemen size en yakın sigara bırakma polikliniğine başvurarak, randevunuzu alın kendiniz ve aileniz için yeni bir başlangıç yapın.
Unutmayın Sigara Bağımlılığı Bir Hastalıktır Ve Tedavisi Mümkündür.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu