Yerel

Kocabaş’tan 18 Eylül Mesajı

Ülkü Ocakları Biga İlçe Başkanı Beytullah Kocabaş’tan 18 Eylül Biga’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun yıl dönümü mesajı;

“Düşman işgali altında kadını, erkeği ve çocuğuyla çok zor şartlar altında büyük bir kahramanlık örneği gösterilerek kutsal vatan toprağımızın bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden, bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan başta Biga’lı şehitlerimiz olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle yâd ediyoruz.

Bağımsızlık uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz, bütün sıkıntılara göğüs germiş ve bizlere bu güzel vatanı emanet etmişlerdir. Böyle bir şühedanın torunları olan bizlere düşen görev, ecdadımızın kutsal emaneti olan şehrimizi ve ülkemizi millet şuuruyla korumak, her alanda kalkınmış ve müreffeh bir seviyeye ulaştırmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna fedakârca savaşan tüm kahraman şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu