Yerel

Kızılay Kurban Vekalet Bedeli 1050 TL

Biga Kızılay Şubesi, Türk Kızılay tarafından “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla başlatılan 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kampanyası kapsamında tanıtım toplantısı düzenleyerek kamuoyunu bilgilendirdi.

Türk Kızılay Biga Şubesi, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban bağış kampanyası kapsamında yerel basın ile bir araya geldi.

KURBAN BAĞIŞI YAPMAK İSTEYENLERİ BEKLİYORUZ

Toplantıda yapılan açıklamada, “Kızılay Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye sloganıyla Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nı yürütüyor. 2021 yılı yurtiçinde ve yurtdışında kurban hisse bedelimiz 1050 TL’dir. Kurban bağışı yapmak isteyenler Biga Şubemize gelerek kurban bedelini nakit ödeyerek makbuz karşılığında vekaletlerini verebilirler. Şube telefon numaramızdan bizlere ulaşarak bilgi ve destek alabilirsiniz. Tel: 0286 316 37 24 www.kizilay.org.tr web sitemizde Kurban Kampanyası detaylarımızı görebilir ve ödeme yapabilirsiniz” denildi.

VETERİNER KONTROLÜNDE, İSLAMİ USÜL VE KAİDELERE GÖRE KESİLİYOR

Kurban bereketinin yıl boyu sürdüğü ve kurban etlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı söylenen açıklamada, “Kızılay’a vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu, dini kurallara uygun ve son derece hijyenik ortamlarda kesilecek. Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi, kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban vekâletlerinden elde edilen etleri, ülkemizin tamamında ve sınırların ötesinde bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Kesilen kurbanlar yurt içinde ise Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Bu sayede kurban bereketi yıl boyu yaşanacak” ifadeleri kullanıldı.

HERKESİ BU SEFERBERLİĞE KATILMAYA BEKLİYORUZ

Hedef 4 milyon 700 bin kişiye ulaşmak olduğu vurgulanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Genel Merkezimiz 2021 yılı hedefleri doğrultusunda yurtdışında 100 bin hisse yurtiçinde ise 52bin 500 hisse bağış alarak 21 ülkede kesim yaparak 4 Milyon 700 bin kişiye etlerimizi ulaştırmayı planlıyor. Kurban vekaleti vermek isteyen tüm hayırseverlerimizi bu seferberliğe katılmaya davet ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu