KaymakamlıkYerel

Kısa Film Yarışmasının Ödül Töreni Yapıldı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga Kaymakamlığınca Türkiye geneli düzenlenen ‘Mehmetçiğin İsim Babası Bigalı Mehmet Çavuş’un Gözünden Çanakkale Zaferi’ adlı kısa film yarışmasının ödül töreni yapılarak dereceye giren öğrencilere ödülleri ve katılım belgeleri takdim edilirken okullarda plaketleri verildi.

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Öncelikle gerek dereceye giren gerekse dereceye giremeyen ama bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ortaya koydukları iradelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizim bu kısa film yarışmasından beklentimiz ortaya profesyonel çalışmalar konulması değildi, tek gayemiz tarihimizde yaşayan ve çok eski olmayan ama çokta bilinmeyen gerçek bir kahramanımızı başta öğrencilerimiz ve gençlerimiz olmak üzere tüm milletimize anlatmak duyurmaktı. Bunun daha başlangıç olduğunu düşünüyorum, amacımız bu yıl ortaokul ve liseler arası düzenlediğimiz yarışmayı önümüzde ki yıllar daha geniş ve daha kapsamlı düzenleyip tüm kesimlere gerçek kahramanı Bigalı Mehmet Çavuş’u duyurabilmek anlatabilmektir. Ben tekrar öğrencilerimize, öğretmenlerimize, jüri üyelerimize teşekkür ediyor ve gençlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Kısa film yarışması ödül törenine Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkan Vekili Sadettin Sert, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, kurum ve daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Mehmetçiğin İsim Babası Bigalı Mehmet Çavuş’un Gözünden Çanakkale Zaferi adlı kısa film yarışmasında dereceye giren eserler:

1. Giresun Mimar Sinan Anadolu Lisesi

Esma Akça – Görrmek

2. Biga Özel Kampüs Koleji

Eymen Tuğrul Önal – Mehmetçik Ruhu

3. Eskişehir Özel Çağdaş Anadolu ve Fen Lisesi

Ayberk Kulcanay – Seddülbahir Kahramanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu