Yerel

“Kent Hizmetlerinin Nereden Nereye Geleceğini Göreceğiz”

Biga Belediyesi 2021 Ocak ayı olağan Meclis Toplantısı’nda 16 gündem maddesi görüşülürken, muhalefetin sorularıyla birlikte Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve Meclis Üyelerinden dikkat çeken açıklamalar geldi. AK Parti Meclis Üyesi Fatih Alkan, “5 yıllık süreçte Kent Hizmetleri Şirketinin nereden nereye geldiğini hep birlikte göreceğiz” dedi.

Mali Yapımızı Hesaplı Ve Planlı Bir Şekilde Kontrol Ediyoruz

Millet İttifakı Grup Sözcüsü Ergün Tulnay’ın Biga Belediye Başkan Yardımcılarının maaşlarının belirlenmesi ile ilgili olan maddeye ilişkin ifadelerine Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan şu şekilde yanıt verdi: “Biga Belediyesi’ni devraldığımız günden bu yana biz hizmetlerimizi sürdürürken, projelerimizi hayata geçirirken Biga Belediyesi’nin borcunu da yükseltmedik bu da mali yapımızın ne kadar hesaplı ve planlı bir şekilde kontrol ettiğimizin ifadesidir. Belediye Başkan Yardımcılarımız da Belediye çalışmalarında çok iyi ve planlı bir şekilde çalışıyor. Halkımıza kaliteli, güzel ve hızlı bir hizmet ulaştırmak için çalışıyor ve şu anki durumdan da çok memnunuz. Ayrıca sizin temsil ettiğiniz ve halk tarafından seçilen birçok belediye başkanı da kanunun vermiş olduğu belediye başkan yardımcılığı yetkisini kullanıyor. Bizim bir belediye başkan yardımcısı kullanma hakkımız varken iki başkan yardımcımız yeterli olduğu için bu hakkımızı kullanmadık.”

Zarar Eden Şirketten Kar Eden Şirkete Döndü

Konuyla ilgili söz alan AK Parti Meclis Üyesi Fatih Alkan ise, “Ergün arkadaşımız finansal mevzularda çok hassas olduğunu gösteriyor ama keşke bu hassasiyeti önceki dönemde gösterseydi de biz de samimiyetle ve gönülden kendilerine inansaydık. Bu konuşmaların seçimlere hazırlık olarak siyasi propaganda olduğunu düşünüyorum. Belediye Başkan yardımcılarımızın ikisinin de önceki mesleği belli. Burada para için çalışıyor olsalar günlük hayatta yaptıkları meslekte çok daha fazlasını kazanabilirlerdi. Her iki başkan yardımcımızı da elini taşın altına sokup bu görevi kabul ettikleri için teşekkür ediyorum. Kent Hizmetleri Şirketi aşırı zarar eden bir yerken kar eden modele geçiren Cahit Bakan abimize de teşekkür ediyorum. 5 yıllık süreçte Kent Hizmetleri Şirketinin nereden nereye geldiğini hep birlikte göreceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu