Yerel

Kaymakam Dolu, Üretim Tesislerini Ve Çiftlikleri Ziyaret Etti

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, 13 Eylül Çarşamba günü üretim tesislerini ve çiftliklerini ziyaret etti.

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Şirinköy’de bulunan İsmet Küçükler’e Ait Küçükbaş Hayvan Üretim Çiftliği ile Biga Bal Üreticileri Birliği Bal Dolum ve Paketleme Tesisini ve Gümüşçay’da bulunan Eceköy Peynir Üretim Tesisini ziyaret etti.

İsmet Küçükler’e ait küçükbaş hayvan üretim çiftliğinde üretim hakkında bilgi alırken Biga Bal Üreticileri Bal Dolum ve Paketleme Tesisini ziyaretinde Biga Bal Üreticileri Birliği Başkanı Ali Kurt’tan üretim, dolum ve paketleme süreçleri ile ilgili bilgi aldı. İki tesis ziyaretinde de Kaymakam Dolu’ya Biga İlçe Tarım Müdürü Fevzi Atmaca eşlik etti.

Daha sonra Kaymakam Erdinç Dolu ve eşi Şenay Yerli Dolu, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, İl Genel Meclis Üyesi Bülent Korkmaz, BİKAD Başkanı Ayfer Baykal ve Kooperatif Ortakları Gönül Günaydın ve Latife Şahin, Gümüşçay Beldesinden faaliyet gösteren Eceköy Peynir Üretim Tesisini ziyaret etti. Dolu, Kaymakamlık tarafından hayata geçirilen ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı destekli ‘Güçlü Kadın Kooperatifleri Güçlenen Türkiye’ projesi kapsamında işletmeye kazandırılan teçhizat ve makineleri inceledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu