Yerel

Kaymakam Can ve Atmaca’dan Belde Ziyaretleri

Kaymakam Mustafa Can, Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca ile birlikte Biga’da etkili olan kuvvetli rüzgar sebebiyle Gümüşçay Beldesi’nde hayvancılık işletmesinin bir bölümünün çatısı uçan, herhangi bir can ve mal kaybı yaşamayan üretici Mehmet Aktay’ın işletmesini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Karabiga Beldesi’nde 36 dekar alanda modern sistem kiraz ve diğer arazilerinde çeltik üretimi yapan üretici Ahmet Cemal Günaydın Biga İlçe Müdürlüğünü ziyaret etti. Üretimleri üzerine karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

 Fevzi Atmaca Balıklıçeşme Köyü’nde Organize Sanayi Bölgesinde geçtiğimiz haftalarda tesislerinde yangın çıkan Golteks Petrol ve Kimya Tic. Ltd. Şti. sahipleri Orhan Kaplan ve Ahmet Uludağ’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletip, tarımsal faaliyetleri ile ilgili istişarede bulunuldu.

Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde Görevli Dr. Yıldız Sokat, Ziraat Mühendisi Semih Kesim ile birlikte İl Müdürlüğü’nün projesi dahilinde damlama, sulama yöntemiyle ekilen çeltik sahalarında yabancı ot üzerine incelemelerde bulundular.

Ziraat Mühendisleri Semra Tekay ve Şener Kılıç Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce geliştirilen yerli ve milli patlıcan ve domates çeşitlerinin ekiminin yapıldığı demonstrasyon parsellerinde incelemelerde bulundular.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu