Yerel

Kaya Üzen, Dinamik Denetim Süreci’ne Katıldı

Vali İlhami Aktaş başkanlığında Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinde kontrollü normalleşme döneminde uygulanan pandemi tedbirleri görüşüldü. 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan ve Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya’nın katıldığı toplantıda Koronavirüs salgını sürecinde Çanakkale’de alınan tedbirler ele alındı.


Toplantının ardından Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, İçişleri Bakanlığının “Dinamik Denetim Süreci” konulu genelgesi kapsamında Çanakkale Valisi Sn. İlhami Aktaş başkanlığında denetim faaliyetlerine katıldı.

Denetimlerde, Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan ve Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya ile birlikte kordonda faaliyet gösteren iş yerlerinde denetimlerde bulunarak koronavirüs ile mücadele kapsamında hijyen, sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı ve dezenfektan zorunluluğu kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ettiler.   

Esnaflarla bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş ve beraberindekiler bereketli ve bol kazançlar temennisinde bulundular.

Sağlığımız İçin Hepimiz Birbirimize Karşı Sorumluyuz

Başkan Üzen,” Salgın nedeniyle kontrollü normalleşme dönemindeyiz. Hayatımızın her alanının normalleşmesi için tüm kurallara uymalıyız. Sağlığımız için hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. İnşallah birlikte başaracağız. ” diye konuştu.

Borsa Başkanı Kaya Üzen ayrıca “İçişleri Bakanlığımızın genelgesiyle Dinamik Denetim Süreci başlatılmış olup, Genelge kapsamında Çanakkale Ticaret Borsası olarak Denetim ekibimizi oluşturduk.

Sayın Valimiz başkanlığında gerçekleştirilen denetim faaliyetlerine destek olmaya çalışmaktayız. Yapılan denetimlerle amacımız farkındalık oluşturarak salgının hızını azaltmak ve bir an önce normal hayata dönmektir. İlgili kurumların çalışmaları ve halkımızın duyarlılığı sonucu kentimizde vaka sayısında iyi bir seviyeye geleceği inancındayız” dedi.

Başkan Üzen son olarak “Rehavete kapılmadan tedbirlere uyarak koronavirüs ile mücadelemizi hep birlikte başaracağız. Kurallara ve alınan tedbirlere uyan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Hedefimiz mavi Çanakkale” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu