Yerel

Kaşdemir, Avustralya Ve Yeni Zelanda’da Görüşmelere Devam Ediyor

Avustralya ve Yeni Zelanda’da resmi ziyaretlerde bulunan Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve beraberindeki heyet görüşmelerine devam etti. Başkan İsmail Kaşdemir, Turkish Consulate General in Melbourne – T.C. Melburn Başkonsolosluğu Başkonsolosu Arif Eser Torun ile bir araya geldi. Başkan Kaşdemir, Başkonsolos Torun ile birlikte Remembrance of Shrine Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Avustralya-Türkiye Dostluk Anıtı’na çelenk bıraktılar.

Ziyaretler kapsamında T.C. Sidney Başkonsolosluğu / Turkish Consulate General in Sydney Başkonsolosu Ali Sevim ile de görüşüp fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Kaşdemir ve beraberindeki heyet Sidney’de temaslarında burada bulunan Gallipoli Memorial Club yöneticileri ile görüştü. Daha sonra Turkish Airlines Sidney Genel Müdürü Ahmet Halid Kutluoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette THY’nin Türkiye’ye direk uçuş konusunu görüştük. Bu konuda yakın zamanda olumlu gelişmelerin olacağını ifade eden Kaşdemir; “THY’nin Avustralya’ya direk seferler koyması Türkiye ve Çanakkale turizmi için harika bir gelişme olacak inşallah. Konunun yakın takipçisi olacağız.”dedi.

Avustralya Sidney’de bulunan Türk Okulu Maarif Vakfına ait Gelibolu Okulu’nu ziyaret eden Başkan Kaşdemir, çok yakın zamanda bu okuldan gelecek öğrencileri Çanakkale ve Tarihi Alan’da misafir edip, Avustralya ve Çanakkale arasındaki köprüleri daha da güçlendirileceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu