Yerel

Karabiga’ya “İlk Evim Sosyal Konut Projesi”

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine Biga’da dahil oldu. Karabiga’da İlk Evim Sosyal Konut Projesi kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, 104 adet konut inşa edilecek.

Şartları uyan ve başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların, 14 Eylül-31 Ekim 2022 tarihleri arasında Yetkili Halkbank Şubeleri ve E-Devlet üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Daha önce Karabiga Belediyesi’ne TOKİ için ön müracaatta bulunanlarda aynı şekilde başvurularını yenilemeleri gerekmektedir.

Karabiga Belediyesi’nden yapılan proje ve başvuru tarihleri ile beraber projeye destek veren kişi ve kurumlara da teşekkür edildi. Açıklamada; “Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesine beldemizi de dahil eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum’a, AK Parti Grup Başkan Vekili Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan’a, Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu’na ve emeği geçen tüm kişi ve kurumlara ayrı ayrı teşekkür ederiz. Beldemize hayırlı olsun.” denildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu