Yerel

Karabiga’da Seçim Ofisi Açılışında Büyük Coşku

Karabiga’da iyi bir çıkış yakalayan CHP Karabiga Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç, CHP’li milletvekillerinin katılımıyla Oğuz Eczanesi karşısındaki seçim ofisinin açılışını ve meclis üyesi adaylarının tanıtımını gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan CHP’li Milletvekilleri Özgür Ceylan ile İsmet Güneşhan, Karabiga’ya hizmet gelmesi için her tür çabayı göstereceklerini dile getirirken, Çanakkale Belediyesi, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi gibi belediyelerin kurumsal desteklerinden de Karabiga Belediyesi’ni yararlandıracaklarının sözünü verdiler.

Yolları sıcak asfaltla kaplayacağının sözünü veren Karabiga Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç, projelerinden bazılarını da paylaştı. Konuşmaların ardından aday tanıtımına geçilirken, kurdela kesimi, keşkek ikramı, esnaf gezisi ve Karabiga Su Ürünleri ve Balıkçılar Kooperatifi ziyareti ile program sona erdi. Ziyaretlerde yoğun ilgi gören Semih Kırbaç, vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Karabigalıların yoğun ilgi gösterdiği açılışta, seçim ofisinin her akşam açık olduğunu da duyuruldu.

Semih Kırbaç başkanlığındaki Karabiga Belediye Meclisi Üyesi listesinde Selami Yalçın konten adayı olarak dikkat çekerken; Meclis Üyesi listesi ise Ehya Girgin, Merve Akyel, Sadi Çolakoğlu, Murat Akbulut, Deniz Durak, Gülten Ertop, Mehmet Genç ve Mehmet Koyun isimlerinden oluştu.

“SEMİH KIRBAÇ’IN YANINDAYIZ”
CHP’li belediyelerin Semih Kırbaç’ın yanında olacağını ve Karabiga Belediyesi’ne hizmetler konusunda destek olacaklarının sözünü veren Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan; “Karabiga’daki bu heyecanı, kalabalığı, coşkuyu görünce anladım ki; Karabiga’ya baharlar gelmiş. 5 yıllık aradan sonra inşallah önümüzdeki dönem CHP bayrağı yine Karabiga Belediyesi’nde dalgalanacaktır. 10 yıl boyunca Muzaffer başkanımızın neler yaptığı ortada. Karabiga’yı ilçe ve beldelerin önüne geçirecek hizmetler yaptı. Bir kaza oldu diyorum ben; önceki seçimde Karabigalı hemşerilerimiz görevi AK Partili arkadaşımıza verdi ama her şey ortada. Semih Kırbaç arkadaşımızı Karabiga’da Belediye Başkanı olarak seçerseniz; asla pişman olmazsınız. Genç bir arkadaşımız, enerjik ve dinamik bir arkadaşımızdır; Karabiga’yı hak ettiği noktaya çok kısa bir süre içerisinde getirecektir. Karabiga Belediyesi şu anda borç batağı içerisinde. Gelmeden önce hesaplarına baktım. Başkanımız kısa süre içerisinde bu borçları ödenebilir pozisyona getirecektir. Karabiga’yı katılımcı ve şeffaf bir anlayışla yönetecek. Karabiga Belediyesi’nde harcanan her bir kuruşun hesabını teker teker vereceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Semih Kırbaç arkadaşımızı başkan seçin; arkasında Çan belediyesi, Çanakkale Belediyesi, Umurbey Belediyesi, gerektiğinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gücü olacak. İstanbul büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarını Karabiga’ya getirecek gücümüz, irademiz var arkadaşlar. Sizlerden isteğim; Semih arkadaşımıza sahip çıkın, oylarınızı verin, belediye başkanı yapın. Biz milletvekilleri olarak Semih arkadaşımızın yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

“DOĞALGAZ KESİLMEZ, YOLLARIN BU HALİ BECERİKSİZLİK”
Doğalgazın kesilmesinin mümkün olmayacağını, doğalgaz sonrası sürecin yönetilememesinin beceriksizlik olduğunu dile getiren Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan; “Buradan başlayan yolculuğumuz inşallah Semih Kırbaç arkadaşımızın başkan seçilmesi ile Karabiga Belediyesi’nde sonlanacak. Yoğun bir tempo içerisindeyiz. Belediye meclis üyesi adayı arkadaşlarımla tanıştık; pırıl pırıl bir ekip var. Karabiga’ya hizmet etmek için hazırlar. İyi bir çalışma ekibi oluşturmuşlar. CHP olarak biz Karabiga Belediyesi’nde çok iyi işler yapacağız. AKP belediyeciliğini Karabiga’da gördünüz. Yolların hali ortada. Doğalgaz ihtiyacı vardı, yaptılar ama doğalgaz ticari bir firma. 5-10 yıl içerisinde Türkiye’nin her yerinde doğalgaz olması gerekir. Bu firma bunu yapacak, gazı satıp para kazanacak. Bu yatırımı yapmak zorunda. Ama doğalgaz geldikten sonra yolların bu halde olması yöneticilerin beceriksizliğidir. Burayı mevcut iktidarın belediyesi olmasına rağmen, aynı partiden olmalarına rağmen bu halde bırakmalarına en hafif tabirle beceriksizliktir diyorum. Semih kardeşim hepinizin bildiği bir insan. Sizlerin içinde, sizlerden olan bir insandır. Ekibi ile birlikte çalışıp üretmek, Karabiga’yı daha güzel ve yaşanabilir bir hale getirmek istiyorlar. Yanında pek çok deneyimli büyüklerimiz de var. Hep birlikte Karabiga’yı kalkındıracaklar. Semih kardeşim gibi ben de Karabigalı olarak; Semih kardeşimizin başarılı olması, sizlere güzel hizmetler yapabilmesi için var gücümüzle yanında olacağız” dedi.

“SEMİH BAŞKANIM İÇİN KENDİM İSTEYECEĞİM”
Semih Kırbaç’ın arkasında olduklarını, Ak Parti’nin işten çıkarma gibi tehditlerinden Karabigalıların korkmaması gerektiğini dile getiren Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan; “Çok önemli bir seçime gidiyoruz. Müthiş bir ekonomik kriz var. Bu emekli maaşlarıyla geçinmek mümkün değil. Çiftçi 45 TL olan mazotla üretim yapamaz hale gelmiş, esnaf kan ağlıyor. Bu şartlar içinde halkçı, gerçekten halka dokunan, yoksulun, kimsesizin yanında olan, sosyal belediyeciliği yapabilecek belediyecilik anlayışına ihtiyacımız var. Semih kardeşimiz bunu Karabiga’da yapacak. Girmedik ev bırakmayacak. Yol yapımından parklara kadar her türlü projede Semih kardeşimizin yanında olacağız. 31 Mart seçimlerinde CHP olarak; belediye sayımızı 2019’a göre arttıracağız. Bundan emin olabilirsiniz. En basit haliyle söylüyorum. Şu an Çanakkale’de 12 olan belediye sayımız en az 18 olacak diye size söz verebilirim. İnşallah Biga Belediyesi’ni de kazanacağız; Karabiga ile kardeş bir belediyecilik yapacaklar. Diğer tüm belediyelerimizin gücü ile Semih Başkanımızın arkasında duracağız. Diğer tüm büyükşehir belediyelerine bizzat ben gidip Semih başkanım için kendim isteyeceğim. Daha yaşanılabilir bir Karabiga için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Şu anda büyük baskı var biliyorum. AKP’nin klasik yöntemidir, işten çıkartmakla tehdit ediyorlar. Kimse rengini belli etmesin ama 31 Mart akşamı Semih kardeşimizi Karabiga Belediye Başkanı yapalım. Yatırım anlamında AKP’li bir belediye ne yapıyorsa Semih başkanımızla daha fazlasını yapacağımızın sizlere sözünü veriyorum” şeklinde konuştu.

“İLK İŞİMİZ DEPREM HAZIRLIKLARI”

Karabiga Belediyesi’nin deprem hazırlıklarının olmadığını ve ilk işlerinin deprem hazırlıklarını başlatmak olduğunu söyleyen Semih Kırbaç; “Burada bu kalabalığı görmek bizleri çok mutlu ediyor. Karabigalılar olarak çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. Deniz kenarında birçok imkana sahip, turizme açık bir beldedir Karabiga. Hep birlikte Karabiga’ya sahip çıkmalıyız. Karabigayı Karabigalılar yönetsin, sözü geçsin istiyorum. İnşallah 1 Nisan sabahı hepimizin yüzünün güldüğü bir güne uyanacağız. 1 Nisan sabahı hepimizin yüzlerinin güldüğü, güler yüzlü hizmetin olduğu, keyifli bir beldede uyanacağız. 12 ay yaşanabilir bir belde için, imkan sağlamak için biz var gücümüzle, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla birlikte çalışacağız. Sizlerin oyları ile bunu başaracağımızın bilinmesini istiyorum. Karabiga güzel bir coğrafya ancak ciddi bir fay hattı üzerinde yaşıyoruz. Karabiga’da depreme hazırlıklı olmamız gerekiyor. Son 5 yıldır Karabiga’da depreme hazırlıklı olmak amacıyla yapılmış bir çalışma görmedik. Bizim öncelikli hedefimiz depreme hazırlık olacak. Depreme dayanıklı olmayan konutlarımızın tespitini yapacağız, toplanma alanlarımızı belirleyeceğiz. Depreme dayanıklı bir Karabiga yaratmak için ilk çalışmamız bu olacak” dedi.

KARABİGALILARA BELEDİYE İMKANLARIYLA SOSYAL KONUT…
Belediye imkanlarıyla Karabigalılara sosyal konut kazandıracaklarını söyleyen Semih Kırbaç; “Sosyal konuta beldemizin ihtiyacı var. TOKİ’nin Karabiga’mıza bir hizmeti oldu ama Karabigalılar bundan faydalanamadı. Belediye başkanı seçilmem halinde; hazırladığımız sosyal konut projesini hayata geçireceğiz. Karabigalıların bundan faydalanmasını istiyoruz. Hemşerilerimin uygun ödeme koşullarıyla sosyal konutlara kavuşabileceği bir proje hazırladık. Bu sosyal konut projesini Karabiga Belediyesi’nin imkanları ile yapacağız” dedi.

YOLLARA SICAK ASFALT SÖZÜ
Altyapı çalışmasını tamamladıkları yolları sıcak asfaltla kaplayacaklarının sözünü veren Semih Kırbaç; “Beldemizin maalesef yolları çok kötü durumda. Milletvekillerimizin de destek sözlerini hep birlikte duyduk. 1 sene içerisinde biz bu yolların alt yapılarını da tamamlayarak insanlarımızın rahatça yürüyebileceği, Muzaffer başkanımızın olduğu dönemdeki gibi tertemiz yürünebilecek hale getireceğiz. Ana yollarımızı sıcak asfaltla, ara yolları parke taşlarla yapacağız. Bizim hakkımızda ‘Yolları yapamaz, doğalgaz kesilir’ diye söylüyorlar. Doğalgaz kesilmez ve ben size bu yolları 1 sene içerisinde yapma sözü veriyorum. Yaz aylarında bu yolların çamur içerisinde olduğunu gördük. Yıllarca belediyecilik hizmeti alıyoruz. İlk defa yolları bu kadar çamurlu gördük. Göreve geldiğimiz anda ilk yapacağımız işlerden bir tanesi de; Karabigalı hemşerilerimizin tozsuz, topraksız, çamursuz yollarda yürümesini sağlayacağız. Kimsenin şüphesi olmasın, doğalgaz filan da kesilmez. Milletvekillerimiz arkamda, belediye başkanı arkadaşlarımız arkamda. Biz bu yolları 1 sene içerisinde yürünebilecek hale getirmenin sözünü veriyoruz sizlere. 5 yıl önce yapılan projelere bakıyorum. O zaman Karabiga girişi için güzel projeler vardı. 5 yıl sonra yine aynı projeleri karşımıza çıkarttılar. Karabiga’mızın girişi şantiyeye dönüştü, güzel ağaçlarımız söküldü. Karabiga’mızın girişindeki yollar 4 senedir kapalıydı; seçime az bir süre kala, yol çalışması yapıyoruz denilerek daha kötü bir hale getirildi. Birçok insanımız burada kaza yaptı, birçok insanımızın camı kırıldı, canı riske edildi. Karabiga’mızın girişini denize girilebilecek, yolundan iyi bir şekilde geçilebilecek, misafirlerimizin Karabiga’da güzel bir şekilde ağırlayabilecek şekilde düzenleyeceğiz. Zamanı geldi; Karabiga’mızın herkese, her kesime hizmet vermesinin, her göze hoş görünmesinin zamanı geldi” dedi.

KARATEPE’YE MESİRE ALANI
Karabiga’da kapatılan hamamı tekrar açacaklarını ve Karatepe Mevkii’ne mesire alanı yapacaklarını söyleyen Semih Kırbaç; “Bizim bir Karatepemiz var. Hayvancılık yapanlarımız kullanıyor. Hemşerilerimiz kullanıyor. Karatepe ile çok güzel projemiz var. Hayvancılarımız yine kullanabilecekler ama Karabigalıların da hizmetine sunacağız. Yabancılar geliyor; 29-39 yıllığına burayı kiralıyorlar, bunu biz neden başkalarına kiralayalım? Burayı tekrar Karabigalıların hizmetine sunacağız. Karabigamız’da güzel bir sosyal tesisimiz vardı, kapatıldı. Hamamız vardı kapatılan, bunları tekrar faaliyete geçirmek istiyoruz. Eski yapılanları yıkmak, yok etmek istemiyoruz. Eskilerin üzerine neler ekleyebiliriz düşüncesindeyiz. İlk işimiz Karabigalılara uygun fiyatlarla hizmet veren sosyal tesisimizi beldemize kazandıracağız. Kapatılan hamamı tekrar açarak beldemiz halkının hizmetine sunacağız” dedi.

“YILIN 12 AYI YAŞANABİLECEK BİR KARABİGA İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Kendisinin de esnaf olduğunu hatırlatan Semih Kırbaç; “Esnaf bir kardeşinizim. Birçok yeri ziyaret ediyoruz. Esnaf odalarını ziyaret ettiğimde bana ‘Esnaf bir meclis üyeniz yok’ dediler. Ben de kendilerine ‘Ben esnafım, başkanınız esnaf olacak’ dedim. Size buradan bir söz daha veriyorum ve iddialıyım; Belediye başkanlığım döneminde esnafımız 12 ay boyunca iş yapacak. Benden daha iyi bu işi yapabilecek kimsenin de olmadığı konusunda iddialıyım. Esnafımızın yüzü benim başkanlığım döneminde daha da gülecek. Karabiga’mızı 3 ay değil; 12 ay boyunca hizmet verebilecek, 12 ay boyunca esnafımızın iş yapabileceği, vatandaşlarımızın beldemizi 12 ay boyunca ziyaretini sağlayacak projelerimizi hayata geçireceğiz. Çiftçilerimiz, hayvancılarımız, balıkçı esnafımız var. Balıkçı esnafımızın sorunları var. Ortak akılla, fikirle ne yapabiliriz şeklinde konuştuk. Çiftçimizle de, hayvancılarımızla da konuşacağız. 5 yıl boyunca ova yollarında sıkıntı var ama orada çalışma yok. Hep birlikte oturup konuşacağız, ortak akılla ne yapabiliriz konuşacağız. Hiç kimseyi mağdur etmeyecek çözüm yolları bulacağız” dedi.

“BİZ HAZIRIZ”
Ekibiyle birlikte Karabiga için çalışmaya hazır olduklarını söyleyen Semih Kırbaç; “Gençlerimiz sıkıntı da; gençlerimize söz verdim. Gençlerimizle oturup akşamları maç izlemek istiyoruz. Gençlerimizin yüzünü güldüreceğiz. Kadınlarımıza istihdam sağlayacağız; ama evde oturdukları yerden ama çalışmak isterlerse iş yerlerinde istihdam edeceğiz. Bütün projelerimiz hazır, kimse merak etmesin. Belediye başkanlığı emeklilik mesleği değildir; Belediye başkanlığı tam da benim yaşlarımda yapılabilecek bir görevdir diye düşünüyoruz. Karabigalı hemşerilerimize, kadınlarımıza ve gençlerimize hizmet etmek için yola çıktık, biz ekip olarak hazırız. Meclis üyelerimiz her konuda bilgi sahibidir. Bağ ve oba yollarının hepsini yapacağız. Sağlık merkezimizi yenileyeceğiz, doktorlarımızı mağdur etmeyeceğiz destek vereceğiz onları mağdur etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Açılışa Çanakkale Milletvekilleri Özgür Ceylan ve İsmet Güneşhan ile CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz, CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar, Karabiga eski belediye başkanları Muzaffer Karataş ve Eşref Soğukluoğlu, CHP Karabiga Belde Başkanı Mükerrem Şaşmaz, CHP Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Hasan Kırım, CHP Biga İl Genel Meclis Üye adayları, CHP Biga İlçe Kadın Kolları Başkanımız Özge Elmas, gençlik kolları, kadın kolları, parti yönetimi, gazeteciler ve Karabigalılar katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu