Yerel

Karabiga Huzurevi İçin Protokol İmzalandı

Mülkiyeti Karabiga Belediyesi’ne ait taşınmaz,” Karabiga Huzurevi” olarak hizmete sunulmak üzere Karabiga belediyesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ) arasında protokol imzalandı. Protokol kapsamında sosyal yoksunluk içinde bulunan sağlıklı yaşlılara yatılı kurum hizmeti verilecek.

Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi “ Milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak, gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen, değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleri olan yaşlılarımızın, toplumla bütünleşmelerini ve yaşama bağlı kalmalarını sağlamak adına önemli bir hizmetin yakın zamanda beldemizde sunumuna başlanacak.

Talepleri halinde beldemiz deki yaşlılara da öncelikli olarak hizmet verecek olan Karabiga Huzurevi, bunun yanı sıra belde halkımızın öncelikli istihdamı ve ekonomik anlam da da beldemize katkı sağlayacak bir proje. Projenin bu katkılarının yanı sıra, okullar bölgesinde atıl durumdaki bir taşınmazı da Otel olarak ekonomiye kazandırmış olacağız. Hayırlı olmasını temenni ediyor, bu hizmetin beldemize kazandırılmasında ön ayak olan, katkı sağlayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’’a, Ak Parti Grup Başkan Vekili Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan’a, Ak Parti Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Orhan Koç’ a, Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Muhammet Mermer’e teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu