Yerel

‘’Kale, Sektörünün Birincisi Çan’ın İncisidir’’

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz Kale Seramik’in 63. yılı olması sebebiyle mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda;

‘’24 yaşında bir gencin, yüreğinde sevdayla, ruhunda heyecanla, aklında ülkeyi kalkındırma idealiyle yola çıkmasının üzerinden 63 yıl geçti.

24 yaşındaki O genç, fabrikasının bacalarını yükselttikçe, başımızı da göklere yükseltti.

Bir İngiliz şiiriyle, İtalyan mimarisiyle, Alman tekniğiyle övünür. Biz Çanlılar da fabrikamızla, seramiğimizle övünürüz. Övünürüz ve biliriz ki fabrikamızla Çan’dan Çin’e yol vardır, Yerelden dünyaya köprü vardır.

Başarılarla dolu nice icraat, dünyaya ihracat vardır. Harcında İbrahimler, Aliler, Ayşeler, Zeynepler vardır. Mazisinde ilkler, enler vardır.

Seramik Bayramı, bizim topraklarımızın bayramıdır. Topraktan yaratılan bir adamın, merhum büyüğümüz İbrahim Bodur’un, topraklarımıza yaptığı yatırımın bayramıdır. Ekmeğini topraktan çıkaranların, çocuklarına gelecek kuranların bayramıdır.

Boynunu büküp, başını toprağa mahzunca çevirenin değil, topraktan yükselip, sanayiyle kalkınıp, başını gururla ufka, göğe çeviren, başı dik yürüyenlerin bayramıdır. 

Bayram gururdur ve biz her 27 Temmuz’da Çan’da gururumuzu tazeliyoruz. “Türkiye’nin ve dünyanın en saygın ve güvenilir markalarından biri Çan’dan, Çanakkale’den çıkmıştır.” diye gururlanıyoruz. Kale logosunu ülkemizin ve dünyamızın herhangi bir yerinde gördüğümüzde bizde kale misali dik, kale misali sağlam oluyoruz. Mutlu oluyoruz.

27 Temmuz, alın teri, emek, azim, zeka, yenilik ve mücadele ile ilmik ilmik dokunmuş bir destanın bayramıdır.

Şartlar ne olursa olsun bayramımız heyecanını ve diriliğini koruyacaktır. Sektöründe öncü, yaşta 63.KALE büyüyerek yoluna devam edecektir.

Eserin sahibi bellidir. Mirasçısı ise Çan, Çanakkale ve büyük milletimizdir.

Bu duygularla, “Ticaret bireyleri, sanayi toplumları kalkındırır” diyen, sofrası da Halil İbrahim sofrası olan merhum büyüğümüzü İbrahim Bodur’u bir kez daha dualarla anıyorum.

63 yıl önce yola çıkanların mirasını büyütmek için, bugünde bu markaya yarenlik eden çalışanlarımıza, yönetim kademesine, aklını, kalbini, alın teri ve göz nurunu Kale’ye katan işçilerimize, Çanımızda, Canımıza Can Katan emekçilerimize teşekkür ediyorum.

Seramik Bayramımız kutlu olsun. ‘’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu