Yazarlarımız

İyi Parti Yenice İlçe Başkanı Ali Galip Akyıldırım’ın Sivas/Madımak Katliamında Hayatlarını Kaybedenleri Anma Mesajı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

İYİ Parti Yenice İlçe Başkanı Ali Galip Akyıldırım 2 Temmuz 1993 yılında Sivas’ ta meyana gelen Madımak katliamı ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Akyıldırım mesajında “Madımak Katliamının 28. yılın nedeniyle bir kez daha diyoruz ki;  Ayrımcılığın, nefretin, ötekileştirmenin ve vicdansızlığın dünyanın hiçbir coğrafyasında ve hiçbir döneminde insanlığa bir faydasının olmayacağını gayet iyi bilmekteyiz.

Sevginin ve vefanın doğup büyüdüğü topraklarımızda yaşanan bu tür olaylar, çağdaşlığa, demokrasiye, laikliğe, barış içinde yaşamaya, hoşgörüye ve çok kültürlü zenginliğimize yapılan saldırıdır. 2 Temmuz 1993 yılında Sivas/Madımak ‘ta yaşananlar da hepimizin ortak acısıdır.

 Anadolu’muzun barış kokan, sevgi kokan toprağını sevgiyle sulayan değerlerimizden Hacı Bektaşi Veli’nin, Pir Sultan Abdal’ın, Mevlana’nın, Yunus Emre’nin sevgi anlayışıyla şekillenen kültürümüzde bir daha böylesine acıların asla yaşanmamasını umut ederek, katliamda yaşamını yitiren canlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum. Dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu