Yerel

İyi Parti Yenice İlçe Başkanı Ali Galip Akyıldırım’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramımızı coşkuyla kutlamanın sevincini yaşarken tüm Yeniceli ve Çanakkaleli hemşerilerimi saygıyla selamlıyorum.

Türk ulusunun özgürlüğü ve bağımsızlığı için emperyalizme karşı Mustafa Kemal’in önderliğinde 26 Ağustos 1922’de başlayan Dumlupınar Meydan Muharebesinin 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmasının 98. Yıldönümünü kutlamanın sevinci ve coşkusu içerisindeyiz.

Bugün özgür ve bağımsız olarak yaşadığımız bu topraklarda özgürlüğümüzü TBMM orduları komutanı Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları ile Anadolu halkına borçluyuz.

Aziz milletimizin yeniden dirilişinin destanı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, bir milletin küllerinden doğuşunun kutlu ve anlamlı ve gururlu günüdür.

Düşman işgalinden kurtuluşun ve fedakâr vatan evlatlarının onurlu mücadelesinin tarihi olan 30 Ağustos, bizim için olduğu kadar birçok millet için de tarihi bir gün olmuştur.

Çünkü ecdadımızın bu kahramanlık destanı, bağımsızlıklarına göz dikilen milletlerin de cesaretini ve azmini artırmıştır.

Türk milleti, tarihin hiçbir döneminde kimseye boyun eğmemiştir. Ecdadımız; dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın asırlarca bu topraklarda kardeşçe yaşamış; zor zamanlarda da düşman işgalinde de birlikte, omuz omuza vererek kahramanlık destanı yazmıştır.

Şunu içte ve dışta herkes iyi bilmelidir ki milletimizin sonsuza kadar sürecek kardeşliğini kimse bozamayacaktır. Çanakkale’de, Sakarya’da, İnönü’de yenilmeyen, esaret altında kalmayan bu milleti hiçbir güç bölemeyecektir.

Bu duygular içinde 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu ve gururunu bize yaşatan başta bu büyük zaferin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle minnetle ve şükranla anıyorum. Bu vatanın korunmasında azim ve kararlılıkla mücadele eden kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Ali Galip AKYILDIRIM

İYİ Parti Yenice İlçe Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu