YaşamYerel

ITP Hastalığı Bulunan İki Gebe Sağlıklı Bir Şekilde Bebeklerine Kavuştu

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde ITP hastalığı bulunan iki gebe sezaryen ile doğum yaparak sağlıklı bir şekilde bebeklerine kavuştu. Operasyonu gerçekleştiren Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Serhat Çeliker’e Hematoloji Uzmanı Uz. Dr. Serkan Güven’in de eşlik etmesiyle başarılı operasyonlara imza atıldı.
ITP (Pıhtılaşma bozukluğu) bulunan gebelerimize yapılan sezaryen ameliyatları ilimizde bir ilk olma özelliğini taşıyor.
Op Dr Serhat Çeliker, “Yan dal uzmanlarımızın da aramıza katılmasıyla beraber hastanemizde yapılabilecek işlem sayısı artmıştır. Gebelerimizin ameliyatlarından önce Hematoloji uzmanımız ile planlamamızı oluşturduk. Yan dal uzmanımızın da konuya hakim olmasından dolayı operasyonlarımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik“ dedi.
Başhekim Op. Dr. Hasan Keser ,“Ailemize dahil olan Hematoloji, Neonatoloji, Perinatoloji, Jinekolojik Onkoloji, Cerrahi onkoloji, Geriatri, Nefroloji, Onkoloji, Romatoloji, Endokrinoloji, Yoğun bakım, Algoloji, Gastroenteroloji gibi yan dal uzmanlarımızın da katılmasıyla birlikte hastanemizde yapılan işlem çeşitliliği artmıştır. Böylelikle farklı hasta grupları geldiğinde hem teknik hem de beyin gücü olarak neredeyse hepsine müdahale edebilir duruma gelmiş bulunmaktayız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu