Siyaset

İskenderoğlu; “AK Parti Kadın Kolları Sadece Teşkilat Değil, Bir Akademidir”

AK Parti Çanakkale 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi Hukuki İşler Başkanı Serpil Kavrak, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Gerçek Tekin, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen UYSAL, ilçe başkanları, belediye başkanları ve teşkilatların katılımıyla yapılan kongrede Özlem Karadayı Kadın Kolları Çanakkale İl Başkanı olarak seçildi.

Milletvekili Jülide İskenderoğlu kongrede yaptığı konuşmada, kadın kollarının aslında bir akademi olduğunu söyleyerek, “AK Partide hiçbir şeyimiz sözde değil. AK Parti kadın eşitliğini sağlayan partidir.  Çünkü bizlerin arasında açık kapalı ayrım yok. 1934 yılın yılında kadınlarımız seçme seçilme hakkını aldı. Bazı kadınlarımız ise seçilme hakkını alamadılar ta ki 2015 yılına kadar. Anayasada kapalı açık ayrımı olmadığı ortaya çıktı. Bunu ortaya çıkartan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve neferlerinden Allah razı olsun. 5 tane bakan yardımcımız var. 10 belediye başkanımız var. Bunu gururla söylüyorum çünkü 10 Belediye Başkanının 8 tanesi AK Parti kadın kollarından yetişme. AK Parti Kadın Kolları sadece bir teşkilat değil sadece broşür dağıtan değil AK Parti Kadın Kolları bir Akademi niteliğinde. Artık kadın siyasetçi yetiştiren ve kadın politikaları üreten bir yer kadın kolları. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, çok kıymetli Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Lütfiye Selva Çam’ın önderliğinde biz bu hareket içerisinde birer neferiz. Bugün 54 tane kadın milletvekilimiz var şükürler olsun. 46 tanesi Kadın Kolları yönetimlerinden ve başkanlığından yetişme. 64 Büyükelçimiz kadın. Sadece kadın oldukları için değil bu makamları hak ettikleri için. Kamuda 38.41 oranında kadın çalışanımız var bu sayının daha çok yükselmesinin sebebi kadınların eşitliğidir. Üniversitelerde akademisyen olarak %50,8 öğretim elemanı var. Hepsi bizim evlatlarımız. Bunlar bizim çocuklarımız, geleceğimiz. Bu dönemde 1088 muhtarımıza güzel şeyler yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

Suni gündemlere aldırmadan icraatlarına devam ettiklerini de söyleyen İskenderoğlu, “Bir türbanlı avukat hikayesi çıkardılar. Adaleti korur mu adaleti yerine getirir mi diye. Oysa kadın adalettir, kadın eşitliktir kadın vicdandır. Şükür biz hiç kimseyi bizden farklı düşünüyor diye, açık kapalı diye ötekileştirmedik. Biz hep, 253000 şehidin annesi kadınlarımız birbirleriyle eşittir dedik. Bazıları kadın taciz ve tecavüz olaylarının üzerini kapatmak için bu meseleleri ortaya attı. Üzerini kapatmak için her gün kendilerince gündem oluşturmaya çalıştılar. Onlar bütün bunları yaparken biz her gün her hafta çok önemli açılışlar yapmaya devam ettik. Her hafta yeni projelerin temellerini atmaya devam ediyoruz. Biz pandemi sürecinde esnafımızın yanında olup neler yapabiliriz diye çalışmaya devam ediyoruz. Meclisten kanunlarımızı çıkartmaya belediyelerimiz ile gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Onlar kendi içlerindeki kötü şeylerin üzerini örtmek için Boğaziçi’nde gençleri harekete geçirmeye çalışıyorlar. Ülkeyi yine Gezi Parkına dönüştürmeye çalışıyorlar ve biz buradan bütün kadınlar olarak o çocukların Anneleri olarak tekrar söylüyoruz, başaramayacaksınız.” dedi. Çanakkale’de de yatırımlara devam edildiğini anımsatan İskenderoğlu, Grup Başkanvekili Bülent Turan ile gıda OSB’den tünellere, Ayvacık OSB’sinde Jeotermal OSB’ye birçok iş yapıldığını belirterek, “Yatırımlarımız özellikle istihdam odaklı. İstihdam odaklı birçok proje çalışıyoruz. Yakın bir zamanda İpek böcekçili ile tekrar dokumacılıkla yeni istihdam alanları olacak. Ezine Gıda OSB’miz 8 bin istihdam sağlayacak. Köprümüz muhteşem bir eser. Dünyanın en uzun asma köprüsü olması çok kıymetli. Çanakkale 1915 Köprüsü olmasa Aslında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Silah arkadaşlarına, şehitlerimize en büyük hediyedir. İnşallah 2022’nin 18 Mart’ın da hep beraber oradan yürüyeceğiz ve Cumhurbaşkanımızla beraber bu köprü bizim diyeceğiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu