Yerel

İş Birliğine En Güzel Örnek; Proje Okullarımız

ÇTB yönetim kurulu üyesi Melih Gündoğdu mesleki eğitim iş birliğine en güzel örnek proje okullarımız

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” kapsamında, Çanakkale’de proje okul olarak yer alan İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin niteliğini arttırmaya yönelik eğitimlerine devam ediyor.

Mesleki eğitim iş birliği ile ilgili açıklamada bulunan ÇTB Yönetim Kurulu Üyesi Melih Gündoğdu İlimizde mesleki ve teknik eğitim veren bu okullarımız, eğitim programlarını sektörlere göre tasarlayıp, mezunların niteliğini artırarak, iş hayatına hazırlamaktadır.

Mesleki Eğitim, Üzerinde Hassasiyetle Durmamız Gereken Konuların Başında Geliyor.

Melih Gündoğdu “Çanakkale’miz de mevcut potansiyel itibariyle Ülkemizin eğitim açısından önde gelen illeri arasında yer alıyor. İlimizde, okul sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinden biri olan İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve şimdi yeni proje okulu olarak sisteme katılan Tacettin Aslan MTAL başarılı olan öğrencilerimiz için kendilerini değerlendirecekleri severek okuyacakları proje okullarımızdandır. İlgili Proje okullarımızda donanım, eğitim ve becerileri geliştirilmesi amaçlanarak, yeterli tecrübeye kavuşacak öğrencilere iş garantisi verilecek olması da ayrıca önemlidir. Bu okullarımız sayesinde üyelerimizde bu iş birliğinin meyvelerini toplayacaktır.

“81 ilden 81 Özel Program ve Proje Uygulayan Okul” kapsamında yer alan İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 7 meslek alanı ile hizmet vermektedir. Makine Teknolojisi Alanı, Gemi Yapım Alanı, Metal Teknolojisi Alanı, Mobilya ve İç Mekân Tasarım Alanı, İnşaat Teknolojisi Alanı, Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı, Bilişim Teknolojisi Alanları hizmet veren bu okulumuz her türlü teknik ve sosyal alt yapısı ile öğrencilerimize severek okuyacakları bir kurum haline gelmiştir. Piyasa ihtiyaçlarına cevap veren okul-sektör iş birliğinde yetişmiş seçkin bir işgücü oluşturmayı amaçlamaktadır. Ayrıca donanımlı atölye ve laboratuarları ile emin adımlarla yürüyen nesillerin önü açılmıştır.

Tacettin Aslan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi içinde atölyeler, spor salanları, derslikler, çok sayıda laboratuarlar, teknoloji sınıfları, öğrenci yurtları, fitness salonu, soyunma odaları ile öğrencilerimize zengin bir içerik sunmaktadır. Tacettin Aslan MTAL, nitelikli bir eğitimin yanında sosyal anlamda da gelişime yatırım yapan okul olarak tüm öğrencilerine tüm aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri ortamı sağlıyor.

Yönetim Kurulu Üyesi Gündoğdu son olarak, “LGS 2020 tercih döneminde öğrencilerimizi, Mesleki Eğitimi Geliştirme ve İşbirliği kapsamında TOBB öncülüğünde belirlenen Biga İÇDAŞ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih etmeye, meslek sahibi olmaya davet ediyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu