Yerel

İpek Böceği Kozası İpeksi Ellerde Sergisi Açıldı

Troya Kültür Yolu Festivali etkinlikleri kapsamında Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İl Temsilciliği tarafından düzenlenen İpek Böceği Kozası İpeksi Ellerde Sergisi açıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisi’nde açılışı gerçekleştirilen sergiye; Vali İlhami Aktaş ve eşi Songül Aktaş, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Marmara KADEM bölge sorumlusu Nurhayat Kızılkan, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İl Temsilcisi Özlem Atıcı, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Ayvacık, Bayramiç ve Geyikli’de bulunan KADEM istihdam atölyelerinde kadınlarımız tarafından üretilen ürünlerin sergilendiği İpek Böceği Kozası İpeksi Ellerde Sergi açılışı yapılan konuşmalarla başladı. Yapılan konuşmaların ardından sergi gezilerek ürünler hakkında bilgiler aldılar.

Sergi açılışının sonrasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bahçesinde Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün yerel sanatçılarla düzenlediği 4-12 yaş arası Minik Eller Sanat Atölyesi’nde çocuklarla ebru ve hat sanatı icra edilen alanda çocuklara bir araya gelinerek çocuklara eşlik edildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu