Yerel

İl Pandemi Kurulundan “Sıkı Tedbir” Kararı Çıktı!

100 binlik nüfus vaka oranları ile birçok büyükşehiri ve ili geride bırakan Çanakkale’de İl Pandemi kurulu toplantısı gerçekleşti.

100 binlik nüfus vaka oranları ile birçok büyükşehiri ve ili geride bırakan Çanakkale’de İl Pandemi kurulu toplantısı gerçekleşti. 6-12 Mart haftasında her 100 binde yüzde 149,76 oranla 24 Büyükşehir ile 39 ili geride bırakan Çanakkale’nin Corona Virüs vaka sayıları, vakaların azaltılması için alınacak tedbirler, aşılama faaliyetleri ve Dinamik Denetim Sürecinin detaylı bir şekilde ele alındığı İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Deniz Polis Evinde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, kurum müdürleri ve STK’ların katıldığı toplantıda Koronavirüs sürecinde Çanakkale genelindeki son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler ve pandemi ile mücadele sürecinde uygulanan tedbirler değerlendirildi.

Toplantıda; Çanakkale ilinde Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bugüne kadar yapılan testler ve sonuçları, vaka durumu, tedavi süreçleri, aşılama faaliyetlerinde gelinen son durum ve filyasyon çalışmaları ile Çanakkale ilinin genel pandemi süreci hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı tarafından sunum yapıldı. Toplantıda; il genelinde uygulanan denetim ve alınan tedbirlerin titizlikle uygulanması kararı çıktı. Toplantı alınacak tedbirler hakkında görüş alışverişi ile sona erdi.

Kaynak: Aynalı Pazar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu