Siyaset

 “İktidarımızda İstanbul Sözleşmesi Tekrar Yürürlüğe Girecek”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinleri kapsamında Çanakkale’de partili kadınlar ile kahvaltıda bir araya geldi. Etkinliğe konuşmacı olarak ise CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşcıer katıldı. Etkinlikte Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol, İl Gençlik Kolları Başkanı Tuğberk Güzel, Merkez İlçe Gençlik Kolu Başkanı Burak Durmaz ve Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Erdal Gezen de hazır bulundu.

Etkinlikte konuşma yapan Erkek, “Özellikle ev kadınlarına ulaşacağız. Onları dinleyeceğiz, dertlerini çözmeye çalışacağız. Bunu başarabilecek gücümüz var.” dedi.

Özel bir otelde gerçekleşen etkinlikte partililere seslenen CHP’li Erkek, kadın-erkek eşitliğinde yaşanan sorunlara dikkat çekti. İktidara geldiklerinde kadınların her alanda daha çok yer alacağını belirten Erkek, İstanbul Sözleşmesi’nin tekrardan yürürlüğe gireceğinin müjdesini verdi. Erkek’in açıklamasından satırbaşları şu şekilde, “İktidar olduğumuzda neler yapacağımızı çok iyi biliyoruz. İlk bir haftada, ilk bir ayda, ilk altı ayda yapacaklarımızın hepsi belli. Kadın hakları ile ilgili şunu söyledik mesela, yaşamın her alanında ve tüm karar mekanizmalarında kadın ve erkek eşitliğini sağlamak temel bir devlet politikası olacak ve yasal güvencelere bağlanacak. Çünkü başka türlü yükselemeyiz. Başka türlü başarılı olamayız. İlköğretim müfredatında birinci sınıftan başlamak üzere insan hakları ve kadın erkek eşitliği dersleri konulacak. Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmamızda kadın ve çocuk haklarına da özel olarak yer verdik.”

“Önce Demokrasiyi İnşa Edeceğiz”

“Önümüzdeki seçim siyasi partilerinde üzerinde ittifakların seçimi olacak. Millet İttifakı’nı güçlendirmekte çok büyük önem var. En son 6 parti bir araya geldik ve güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmasını yaptık. Önce ülkemizin kaybettiği demokrasiyi inşa edeceğiz. Bizler sosyal demokrat, Atatürkçüyüz.”

İstanbul Sözleşmesi Müjdesi

“Göreceksiniz, bunu tüm samimiyetimle söylüyorum, inanarak söylüyorum, bilerek söylüyorum, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Muhalefet birlikte hareket ettiğinde, ilk seçimde iktidara geliyor. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı seçildiğinde ilk imzalayacağı kararname ile İstanbul sözleşmesi yeniden yürürlüğe girecektir.”

“Ev Kadınlarına Ulaşacağız”

“Örgütlerimiz ile çok çalışacağız ve her eve gireceğiz. Özellikle ev kadınlarına ulaşacağız. Onları dinleyeceğiz, dertlerini çözmeye çalışacağız. Bunu başarabilecek gücümüz var.” CHP’li Erkek, konuşması sonrası CHP’ye yeni üye olan kadınlara rozetlerini taktı. Masaları tek tek gezen Erkek, partili kadınlarla sohbet etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu