Siyaset

‘’İhracat Çiftçinin Yüzünü Güldürdü’’

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım ve Medyadan sorumlu Başkan yardımcısı Jülide İskenderoğlu, Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım ve Medyadan sorumlu Başkan yardımcısı Jülide İskenderoğlu, İl Başkanı Naim Makas, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık ile birlikte Ziraat Odasını ziyaret etti. Başkan İsmail Kaya ve yönetimiyle görüşen İskenderoğlu, “Çanakkalemiz tarihi ve doğasıyla olduğu kadar tarımsal ürünlerin zenginliğiyle de öne çıkan bir şehir. Neredeyse her ilçemizde, oraya özgü bir ürün yer alıyor. Bazı ürünlerimizin coğrafi tescil işaretini aldık, bazı ürünlerin başvurusu yapıldı. Sırada başvuru hazırlık süreci olan ürünlerimiz de var. Bunların yanı sıra çiftçilerimiz için hem ürün hem ekipman anlamında desteklemeler sürüyor. Çanakkale’mizi tarımda marka şehir haline getirmek en büyük hedefimiz. Pandemi sürecinde bütün olumsuzluklara rağmen yılmadan, yağmur çamur demeden çalışarak üretimi sürdüren çiftçilerimize teşekkür ediyorum. Bu yıl ki ihracat rakamlarının yüksek olması bizleri gururlandırırken, en çok onları mutlu etti.” dedi.

Çiftçilerin sorun ve isteklerini aktaran İsmail Kaya, pandemi sürecinde üretim hakkında Jülide İskenderoğlu’na bilgiler verdi. Çanakkale ürünlerinin oldukça rağbet gördüğünü de aktaran Kaya, ihracat rakamlarından da memnun olduklarını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu