Yerel

Hülya Tunçel Sakarya Mahallesi Muhtar Adaylığını Açıkladı

Biganın tanınmış ve sevilen kişilerinden Hülya Tunçel, Biga Sakarya Mahallesi muhtar adaylığını Bigaspor Lokali tesislerinde misafirler ve davetliler önünde düzenlenen basın toplantısında açıkladı.

Sakarya Mahallesi Muhtar adayı Hülya Tunçel basın toplantısında;

“Sayın basın mensupları bizleridosyal medyadan izleyen, takip eden Sakarya Mahallesi sakinleri, Bigalı hemşehrilerim, Sevgili dostlarım ve ailem…

Eski ismi ile Cedit yeni ve bilinen ismi ile Sakarya mahallemizin 31 mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalle muhtarlığı adaylığımı açıkladığım basın toplantısına hoşgeldiniz.

İsmim Hülya Tunçel, 1975 yılında Biga’da memur kızı olarak dünyaya geldim, emekli ve 1 çocuk annesiyim.

İlkokulu Biga Fatih İlkokulunda, Liseyi Biga Ticaret Meslek lisesinde okudum, halen açık öğretim muhasebe ve vergi uygulamaları son sınıf öğrencisiyim.

Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi olmam sebebiyle iş hayatına  ilk adımımı Resmi bir kurumda  Biga Mal Müdürlüğünde attım.3 yıllık staj döneminde kanun ve yönetmelikler, resmî kurum yazışmaları, dilekçe yazmayı, hitap etme, kendini ifade etme gibi bir çok konuda kendimi meslek hayatıma yetiştirme fırsatım oldu.

Özel Sektörde çalışma hayatıma rahmetli Avukat Salim  Bozkurt’un yanında Hukuk Bürosunda başlamak nasip oldu bir müddet sonra Biga Muhtarlar Derneği Sekreterliğine geçtim.

Bu dönemde Örtülüce köyü Muhtarı Mehmet Kırcalı ile tanıştım ve uzun yıllar açmış olduğu irtibat bürosunda sekreterliğini yaptım. Örtülüce Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Kırcalı Tarım Hayvancılık, Biga Damızlık Yetiştiriciler Birliği, Biga Tabaklar Esnaf Odası Genel Sekreterliği, 2 dönem Biga Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyeliği, Bir dönem Biga Belediye Meclis Üyeliği yaptım, Biga Okçuluk Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Biga Sebze Meyve Gıda Paz. Derneği ile Biga Pazarcılar ve Festivalciler Derneğinin iş ve işlemlerinde muhasebe konusunda yardımcı olmaktayım.

Muhtarlık temsil makamıdır, resmî kurumlar ile bölgede yaşayan vatandaşın sorunlarının ilgili makama ulaştırnada önemli bir rolü vardır.

Sivil toplum kuruluşlarında kazanmış olduğum 30 yıllık bilgi, deneyim, tecrübe ile 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Sakarya mahallemize Muhtar adayıyım.

Bir sonraki toplantıda ekibimde yer alacak aza arkadaşlarım ile Birlikte karşınızda olacağım.

Vakit ayırıp bizleri izleyen, sabırla dinleyen herkese saygı ve selamlarımı sunar teşekkür ederim.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu