Yerel

Hıncal Uluç Köşesinde Lütfi Özgünaydın’ı Yazdı

Hıncal Uluç Sabah Gazetesindeki köşesinde Lütfi Özgünaydın, aldığı ödülü Dünya ölçeğinde yaptığı etkinlikleri ve Kemaliye Sevdasını yazdı.

Lütfi Özgünaydın, “ Hıncal ağabeye çok teşekkür ederim ikince kez benimle ilgili yazdı. Ben onun yazdıklarından çok şey öğrendim. Hayat Felsefem, “Gelişmek ve Geliştirmek”  Yaşar Kemal, Hıncal Uluç ve Doğan Hızlan ı okuyarak izleyerek gelişti. Bir gün Mardin de o zaman otopark olan alanda karşılaştık. Bir klasik müzik konserini izlemek için kalkıp gelmişti. Ben onun yazılarından değerli etkinlikleri öğrendim, izledim. Ona çok teşekkür ediyorum ellerinden öpüyorum, durmak yok okumaya yazmaya anlatmaya devam. Ayrıca memleket sevdamı dile getirmesi beni çok etkiledi. Daha önce “Yaşamdan Dakikalar “ programında Lütfi Özgünaydın’ı ve Mardin Kitabını anlatmıştı.

Ben Fahri Bigalıyım

“Geçtiğimiz ay bana verilen 2022 yılı fotoğrafçı ödülünden sonra Bigalı dostlardan arayanlar oldu onlara çok teşekkür ederim. Melih Akyıl’ın telefonundan çok duygulandım. Fotoğraf severler Bigalı Sanatseverlere çok teşekkür ederim. Gerçekten fotoğraf açısından çok özel Biga fotoğraflarım var. Onları yaşadıklarımla birleştirip bir kitap yaparsam çok mutlu olurum. Biga da Kumkent’te dut ağacımın dibinde kitaplarımı yazdım. Yine geleceğim yine bahçemde oturur, yeni bir romana başlarım.  Bir yıldır okuyarak kendimi hazırlamaya çalışıyorum. Yazmak için yüreğimin dolduğunu hissedersem başlarım. Bu yıl “Çukurova Yaşar Kemal” kitabımın baskısını yapmaya çalışıyoruz. Kâğıt çok pahalandı nasıl çıkarız altından bilmiyorum. Yaz boyu yeni internet sitem için çalışacağım ve önümüzdeki yıl New York ta açacağım Türkiye sergisinin fotoğraflarını seçeceğim.

Biga’yı Özledim

“Önceki kış orada kalmıştık, yaşadığım ilkbaharı hiç unutmuyorum. Ne kadar güzel inmişti ilkbahar ağaçların çiçek açmaları her geçen gün renklerinin devindiği günleri unutamıyorum. Biga’ya öylesine alıştık ki yiyeceklerine de alıştık. Örneğin Biga peynirinden başka peynir yiyemiyoruz. Sağ olsun Koyuncular firmasından Osman Bey bizi bu kış peynirsiz bırakmadı. Pazarını köy kadınlarının getirdiklerini ürünleri satmak için içten ve samimi sözlerini unutmuyoruz. Az kaldı Mayıs ortasında Biga’da evimizde olacağız. Bütün Bigalı dostlarımıza Çarşamba Postası çalışanlarına yazarlarına çok selam. Hıncal Uluç’un sabahta yazdıklarını, küpürünü bu yazımda paylaşıyorum. Onlar değerlerimiz. Yaşar Kemal Doğan Hızlan Hıncal Uluç yazdıklarıyla bu topluma yön verdiler. Hıncal ağabeyin yazdıklarını sizlerle paylaşıyorum. Hepinize selamlar iyi dilekler gönderiyorum. Az kaldı Biga’ma, bahçeme kavuşacağım. Bu yıl özellikle tarlalarda fotoğraflar çekeceğim. Ve bolca kitap okuyacağım.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu