Yerel

“Heyecanlıyız, Gururluyuz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla, Ayvacık-Küçükkuyu Yolu ve Assos (1700 m) ve Troya (4100 m) Tünellerinin açılışı gerçekleştirdik.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan; ”Bölgemizin en önemli yatırımlarından olan bu tünellerimizle, ulaşım süresi ise 50 dakikadan 5 dakikaya indi. Trafik güvenliği ve sürüş konforunun yanı sıra, zamandan 111 milyon TL, akaryakıttan 22 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 133 milyon TL tasarruf sağlanacak, karbon salınımı yıllık 4.422 ton azalacak.

Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Sayın Bakanımıza ve emeği geçen herkese, programa katılarak mutluluğumuza ortak olan tüm dostlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.

Balıkesir ve İzmir’e ulaşımı sağlayan kuzey-güney aksının en önemli kısımlarından biri olan Çanakkale Ayvacık-Küçükkuyu Yolu ile Assos ve Troya Tünelleri Çanakkale’mize ve ülkemize hayırlı olsun.”dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu