Yerel

Havadan Drone ile Trafik Denetimi

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 20 – 24 Temmuz 2020 tarihleri arasında “drone ile havadan trafik denetimi” faaliyeti icra edilmiştir.

Bu kapsamda “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi maksadıyla, sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, kask takmama, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/park etme” konularında drone ile havadan trafik denetimi yapılmıştır. Denetim esnasında yol kullanıcıları, pandemi tedbirleri kapsamında hareket etmeleri, maske takmaları, sosyal mesafe kurallarına riayet etmeleri, emniyetli bir sürüş için mola vermeleri, trafik kurallarına uymaları, yorgun ve uykusuz bir şekilde yolculuk yapmamaları konusunda ikaz edilmiştir.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca, drone denetim faaliyeti esnasında Merkez-Güzelyalı İzmir Caddesi Deniz Polis Eğitim Merkezi Önü, Ayvacık-Behram yol ayrımı, Biga-Çan-Biga Devlet yolu ile Eceabat-Kocadere köylü pazarı önünde teşkil edilen yol arama ve kontrol noktalarında Jandarma Trafik Timleri ve Jandarma Asayiş Timleri müşterek olarak görevlendirilmiştir. Yapılan denetim sonucunda;

276 araç sorgusu yapılmış,

3 araç trafikten men edilmiş

11 araç sürücüsü hakkında 3.264,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu