Yerel

Gümüşçay Belediyesi’nden İşçilere Rekor Zam

Gümüşçay Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden görüşmelerde mutabakata varılarak Toplu İş Sözleşmesi rekor bir zamla sonuçlandı.

Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı yaptığı açıklamada “Her fırsatta dile getirdiğim gibi çalışma arkadaşlarımızı kendi ailemiz gibi görüyor onların mutlu olduğu bir ortamı oluşturmayı hedefliyoruz. Onlar mutlu ise bizde mutluyuz. Hizmet yolculuğumuzun ilk gününden itibaren  emeğin ve alın terinin büyük bir saygıyı hak ettiğini ve insanlık onurunun ehemmiyet gösterilmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyoruz. Önemli olan dua alabilmek sorumluluklarımızın farkında olarak verilen işi en iyi şekilde yerine getirebilmektir.  Bugüne kadar imkanlarımız dahilinde maddi ve manevi olarak yanlarında olmaya çalıştığımız mesai arkadaşlarımız için imkanlarımızı değerlendirip işçi kardeşlerimizin yüzleri gülsün diyerek ücretlerine %85 oranında bir zam yapmış bulunmaktayız. Siz kardeşlerimiz ile birlikte halkımıza güler yüzle iyi hizmet etmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla biz bütün çalışanlarımızın hakkını, hukukunu düşünmek zorundayız. Gümüşçay için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız faaliyetlerle halkımıza faydalı olmayı amaçlıyoruz. Bu sözleşme hepimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Hizmet-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz yaptığı açıklamada; Hizmet-İş Sendikası olarak ülkemizin milli ve manevi değerleriyle sendikacılık yapıyoruz. HAK-İŞ in, ülkemizin en güçlü ve en etkin sendikasıyız. Bu unvanların bize yüklediği sorumluluğun farkında olarak hakkaniyetle ve adaletle hareket ediyoruz Gümüşçay’a her gelişimizde yenileşmeye, gelişmeye ve yeni katılan hizmetlere şahit oluyoruz. Başkanımız canla başla çalışıyor. Bu zorlu süreçte çalışanlarının yanında yer almak büyük bir erdemliliktir, büyük bir fedakârlık işidir. Bu büyük adamlığı gösterdiği için Belediye Başkanımız Adnan Pastırmacı’ya teşekkür ediyorum. Ek Protokol Görüşmelerinde Başkanımız hiçbir zaman İşçinin Alın teri üzerinden pazarlık yapmamıştır. Bugün imzaladığımız Ek Protokol ile Gümüşçay Belediyesi Personel Şirketinde çalışan işçi arkadaşlarımızın maaşlarına  %85 zam yapılmıştır. İşçi arkadaşlarımızın sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olduk. Biz Hizmet-İş Sendikası olarak önce insan önce emek diyoruz. İnsanı ve emeği önceliyoruz. Bu Ek Protokol ile Belediye Başkanımız Adnan Pastırmacı sayesinde Gümüşçay Belediyesi işçisi enflasyon karşısında ezdirilmemiştir. Özellikle bugün burada emek ve alın terimize sahip çıkarak bizlere bu sevinci yaşatan Belediye Başkanımız Adnan Pastırmacı’ya şahsım, yönetimim, sendikam ve işçi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. dedi.

Kaynak:ÇanakkaleTV

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu