Yerel

“Güçlenen Kadın Kooperatifleri Güçlü Türkiye” Proje Sözleşmesi İmzalandı

Biga Kaymakamlığı ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı arasında ‘Güçlenen Kadın Kooperatifleri Güçlü Türkiye’ proje sözleşmesi imzalandı.

Biga Kaymakamlığı tarafından hazırlanıp Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na sunulun ‘Güçlenen Kadın Kooperatifleri Güçlü Türkiye’ projesinin onaylanmasının ardından Biga Kaymakamlığı ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı arasında projenin nihai sözleşmesi imzalandı. 

İmzalanan proje sözleşmesi kapsamında Biga’da bulunan kooperatifin pazarlama süreçlerinin organize edilmesi, kadın üretiminin ve girişiminin kırsal bölgelerde yaşayan ihtiyaç sahibi dezavantajlı kadınların mesleki eğitimlerle güçlendirilmesi, tüm ülkede örnek teşkil edecek bir model oluşturarak kooperatifin ürün bazında ve ülke çapında markalaşması, Biga’nın kırsal alanlarında yaşayan ihtiyaç sahibi dezavantajlı kadın istihdamı artırılarak üretilen ürünlerin ulusal pazara ulaşılabilirliğinin sağlanması hedeflenmiştir. 

Proje sözleşmesi imza törenine Kaymakam Erdinç Dolu ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu