Yerel

Gider’den Biga Ziyaretleri

AK Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Ayhan Gider, Biga, Karabiga ve Örtülüce Köyü’nde vatandaşlarla buluştu. Gençlerle yaptığı görüşmede 14 Mayıs seçiminin önemine değinen Gider, seçimin milli bir mesele olduğunu vurguladı.Altılı Masa konusunda eleştirilerini yönelten Gider; “Kadın haklarına karşı çıkan da, erkek erkeğe evliliği savunan da aynı masada” dedi. Gider, bu seçimin, Cumhuriyet’in kazanımlarını korumak için kritik önemde olduğunu vurguladı.

AK Parti’nin milletvekili adayı Ayhan Gider, Biga’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Biga’da esnaf ziyaretleri yapan Gider, burada güncel konuları vatandaşlarla görüşerek desteklerini istedi. Biga’da esnaflar tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Gider, ardından Karabiga’da esnaf ziyareti yaptı. 

Kazanın Başına Gider Geçti

Karabiga Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programına katılan Ayhan Gider, Karabiga halkıyla burada sohbet etti. Ardından yemek kazanının başına geçen Gider, vatandaşlara yemek dağıttı. 

Gider’den Altılı Masa Eleştirisi

Ziyaretleri kapsamında Örtülüce Köyü’nde gençlerle buluşan Ayhan Gider, cumhuriyetin kazanımlarına değindi. Halkın verdiği desteğin, bu kazanımları korumak için önemli olduğunu belirten Gider; “Sosyal statü ve geldiğimiz yer olarak sizin ne dediğiniz anlarım. Sizin her derdinizle ben ilgilenebilirim. Bu seçimle ilgili de sizi şunu söylemek isterim; biz bu yıl Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutluyoruz. Bu ciddi bir dönüm noktasıdır. 1. Dünya Savaşı’nda tüm imparatorlukların sonu geldi. Biz çok zor bir savaştan, çok bitik bir şekilde çıktık. Topraklarımızın çok büyük bir kısmını kaybettik. Buna rağmen; 1919’da verdiğimiz karar; tam bağımsız Türkiye ve manda ve himayenin kabul edilmemesiydi. Amasya ve Erzurum Kongreleri’nde bu şiddetle vurgulandı. Bunun üzerine bir devlet kurguladık. Biz bu bağımsız Türkiye hayalinden hiç vazgeçmedik. Ancak herkes de bu konuda bedel ödedi. Menderes’i, köpek-bebek davalarıyla astılar. Özal’ın neden öldüğünü hala bilmiyoruz. Bunlar garip birşey değil. Dünyada bir rekabet var, Ülkeler arasında hukuk olmaz, güç olur. Dış güçlerin, bunu yapabiliyorsa yapar. Ancak 20 yıldır bu ülkenin sayın cumhurbaşkanına millet, her aşamada sahip çıktı. Gezi Olayları’ndan tutun, 17-25 Aralık olaylarına, 15 Temmuz’a varana kadar bu millet hep arkasında durdu. Biz de bu millete yakışır işleri yaptık. Bugün Kuzey Irak ve Suriye’de varsak, PKK oradan gelemiyorsa; bu milletimizin verdiği destek nedeniyledir. Libya’da olmasak, Mısır ve Yunanistan’ın anlaşmasına göre Türk Devleti Akdenize sokulmuyor. Ancak Libya’ya girmiş ve Akdeniz’de söz sahibi olmuşsak; milletimizin verdiği destekle Recep Tayyip Erdoğan’ın icraatıdır” dedi.

“Kalktıkları Masaya Tıpış Tıpış Oturdular”

Altılı masanın birbirine zıt kesimlerden oluştuğuna değinen Gider; “Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Şuanda da görüyorsunuz ki; iktidarı devirebilmek uğruna herşeyi yapıyorlar. Kadın hakları konusunda, ‘bu kadarı da fazla’ diyen insanlar, erkek erkeğe evliliği övenlerle aynı masada buluşuyorlar. Ben ikisine de neden öyle düşünüyorsunuz demem. Düşüncesinde herkes hür. Düşünceleri için kimseyi kınamıyorum ama bu iki tarafın aynı masada olmasını kınıyorum. Sizin nasıl bir fikriyatını var ki; birbirinize zıt olanlar biraraya geldiniz. Ne yapacaksınız? Memlekete yeni bir ufuk mu açacaksınız? Hayır, sadece Cumhurbaşkanını indirmeye odaklanmışlar. Sizi bir araya getirenler, masadan kalktığınızda sizi 3 saat içinde o masaya tıpış tıpış oturtanlar nasıl bir güç? Bu memleketin menfaati için bunu yapacak halleri yok” ifadelerini kullandı.

“AK Parti’nin Değil Memleketin Seçimi”

14 Mayıs seçimlerinin kritik olduğunu belirten Ayhan Gider; “Bu seçim, Ak Parti’nin seçimi değil. Seçim, memleketin seçimi. Bu iktidar seçimi değil. Bir iktidar değişiminde, bu adamların bu kazanımlardan vazgeçmesi 3 ay sürmez. Kaldı ki, bunlar 100 yıllık kazanımdır. Sadece sonucunu getirme süreci bize nasip oldu. Biz bunun meydanlarda ve yollardayız. 14 Mayıs akşamına kadar da yorulmayacağız. Eğer bu memleket davasına inanıyorsak; bir kişiyi bile ikna etme şansınız varsa 50 yaşına geldiğinizde bile bu yaptığınızla gurur duyacaksınız. Her sorun çözülür ama memleket olmazsa diğer konuların hiçbir önemi kalmaz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu