Yerel

Gençlik Haftası Başladı

15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak 19 Mayıs Gençlik Haftası başladı. Biga’da düzenlenen törende Biga Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Celal Avcı ve yetkililer çelenk sunumu gerçekleştirdi. Törende saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Biga Gençlik ve Spor İlçe Başkanı Celal Avcı’nın konuşması ile program sona erdi. Avcı konuşmasında;

“Sayın Mesai Arkadaşlarım

İlçemizin değerli Basın Mensupları.

Yurdumuzda her yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını içine alan hafta ‘Gençlik Haftası’ olarak kutlanmaktadır.Gençlik Haftası 15 Mayısta yanı bu gün Çelenk Sunma Töreni ile başlamış olup,21 Mayıs akşamı sona erecektir.

               Gençlik Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ve etkinlikler ile Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin Sosyal,Kültürel,Sportif ve Sanatsal gelişmelerine katkıda bulunmak,kendilerini ifade edebilen, Milli ve Manevi değerlere saygılı,görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşen sağlıklı nesiller olarak yetişmelerine yardımcı olmaktır.

               Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’.diyerek tam 102 yıl önce 19 Mayıs 1919’da Samsuna çıkması,bağımsızlık ve özgürlük mücadelemiz olan Kurtuluş Savaşının başlangıcı olmuştur.Bu nedenle her yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmakta olup,Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm Milletimize ve gençlerimize bayram olarak armağan edilmiştir.  

               19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftasını çeşitli faaliyet ve etkinliklerle stadlarda , meydanlarda büyük bir coşku ve neşeyle kutlayamıyor olmamızın üzüntüsünü yaşıyoruz.

               Dünyayı ve Ulusumuzu etkileyen Koronavirüs salgının oluşturduğu riski yönetme adına alınan tedbirlere uyulması büyük önem taşımaktadır.Bu çerçevede 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunduğumuz ‘Tam Kapanma Tedbirleri’ döneminin maske ve temizlik ile birlikte fiziki mesafe kuralına riayet edilebilmesi için bazı ilave önlemlerin alınarak kutlanması dönemsel bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır.

               Gelecek yıl  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftasını stadlarda meydanlarda büyük bir coşkuyla kutlamak umuduyla tüm Gençlerimizin Gençlik Haftasını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu