Yerel

Genç Kızılay Biga Yeni Yönetimi Ağdere’de

Genç Kızılay Çanakkale ve Biga ilçe teşkilatı Kızılay Ağadere Müzesi’nde 100 Yıl öteden gelen manevi duygular eşliğinde dolaşıp şehitleri ziyaret etti.
Kızılay her cephede askerlerimizin sağlık sorunları, yaralıların bakımı, beslenme ve giyim gereksinmelerini etkin şekilde karşılamak için devletin ve milletin en önemli destekçisi olmuştur.


Ağdere Mecruhin Hastanesi, Çanakkale Muhabereleri’nde cephe gerisinde Türk ordusuna sağlık hizmeti verilen en önemli yerlerden biridir. Muhaberelerin tüm şiddetine sahne olan Gelibolu Yarımadası’nda güneyden ve kuzeyden gelen yaralıların toplanma ve sevki Ağdere bölgesinden sağlanmıştır. Bu derin vadi, tümen hastaneleri, Hilal-i Ahmer Hastanesi ve sargı yerleri ile Hilal-i Ahmer çayhanelerine ev sahipliği yapmıştır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ne alaka kızılay gezi kolu mu kurdu. Sevgili yöneticilere sorum olacak, bu gezi gidenlerin cebinden mi yoksa bağışçılarınızın cebinden mi karşılandı? Bir vatandaş ve bağışçı olarak sormak isterim. Bakın kimse sizin Milli Değerlerimiz ve Tarihimizi öğrenmek için yaptığınız gezilere karşı değil. Tabiki gezin öğrenin ama ihtiyaç için bağışlananlarla değil tabiki de(Belki cebinizden gitmişsinizdir de ben yanılıyorumdur. O zaman özür dilemeyi size borç bilirim). Ben en sona Kızılay’ın misyonunu yazıcam unutmayın diye. Birde sizden ricam gezi, eğlence, piknik, kaynaşma toplantılarınızı lütfen kuruma fatura etmeyin olur mu! Bizler o bağışları harclıklarımızdan, çocuklarımızın rızkından ve gönlümüzden veriyoruz. Kul hakkı çok önemlidir bu konuda Kur’an-ı Kerim de “Yetimlerin mallarını haksız olarak yiyenler şüphesiz karınlarına ancak ateş dolduruyorlar. Zaten onlar alevlenmiş ateşe gireceklerdir. Nisa 10.”yazmaktadır.
    Kızılay Misyonu: “Proaktif bir kurum olarak afetlerde ve olağan dönemde ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yönelik yardım sağlamak, toplumda yardımlaşmayı geliştirmek, güvenli kan teminini gerçekleştirmek ve zarar görebilirliği azaltmak.”
    Yani bu tarz etkinlikler bu misyonda yok dostlar.Kendinize iyi bakın çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu