Yerel

Gelin Tanış Olalım Programında Biga Turu

Biga Kent Konseyi Gençlik Çalışma Grubu öncülüğünde, Din hizmetleri uzmanı manevi danışman Figen Altındiş, Biga Belediyesi, Kızılay Biga Şubesi’nin destekleri ile Gelin Tanış Olalım Programında Biga turu yapıldı.
Parion Antik Kenti, Kemer Aşıklar Tepesi, Nilüfer Gölü, Bahçeli Köyü Savaş Galerisi, Ulucami ve Tepe mesire alanı tanıtıldı.
Biga Belediyesi araçları ile düzenlenen programda, Biga Kent Konseyi Genel Sekreteri Erdoğan Başer eşlik etti. Programda gençlerin Kent ile ilgili görüşleri soruldu, gönüllülük hakkında bilgi verildi.
Bahçeli’de bulunan savaş galerisinde, Mehmet Çavuş Dernek Başkanı Necdet Özer, Mehmet Çavuş ve dernek hakkında bilgi verdi. Savaş galerisi ziyaretinde bulunmak isteyenler için pazar günü saat 9:00 ile 17:00 arası açık olduğunu, son zamanlarda Nilüfer Gölü yolunu bulamayanların olduğu, en iyi yolun Bahçeli savaş galerisi önünden, Hoşoba’dan olduğu belirtildi.
Biga Kızılay Şube görevlisi Emre Varlık, Kızılay gönüllü sistemi hakkında bilgi verdi. gönüllüol.org dijital platformuna gençleri davet etti.
Biga Kent Konseyi kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde ilçenin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıtmak ve geliştirmek üzere çalışmalara devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu